Detsember 2016

Kübarsepp: küsitlustulemus näitab valijate pettumust, et meid koalitsiooni ei kaasatud

Vabaerakonna jaoks on küsitlustulemus - arvestades uue valitsusliidu mesinädalate aega – ootuspärane, reitingu langus näitab valijate pettumist selles Vabaerakonda siiski ei kaasatud valitsuskoalitsiooni.

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Kübarsepp: Karilaid kasutab Riigikogu õiguskomisjoni Savisaare kohtuasjasse sekkumiseks

Vabaerakonna saadiku ja õiguskomisjoni liikme Külliki Kübarsepa sõnul tahab värske Riigikogu õiguskomisjoni esimees keskerakondlane Jaanus Karilaid kasutada õiguskomisjoni Savisaare kohtumenetlusse sekkumiseks.

Kübarsepa sõnul on see lubamatu tegevus, see ei saa ega tohi olla parlamendi töö. „Demokraatlikus õigusriigi ei sekku seadusandja käimasolevasse kohtumenetlusse ega tohi survestada selle osapooli. See on lausa lubamatu.“

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Haukanõmm: vildakas rahvaloendus põhjustab poliitiliste otsuste praagi

Vabaerakonna saadikud kohtusid Statistikaameti esindajatega 2021. aastal toimuva rahvaloenduse teemal ja väljendasid murelikkust otsuse üle, et täpsust tagava "ukselt-uksele" loendusest loobutakse ja minnakse täielikult üle registripõhisele loendusel, mille tulemuseks halvimal juhul võib ülevaade Eesti rahvastikust selle pärast oluliselt kannatada.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Järgmiste sammude eel ootame valitsuselt seniste analüüside ja uuringutulemuste avalikustamist

Vabaerakond peab väga oluliseks luua Eestile moodne, keskkonnasõbralik ja kiire transpordiühendus Balti riikide ja kogu Euroopaga. Tundes täit vastutust tulevaste põlvede ees, oma rahva, maa ja looduse käekäigu pärast ja jälgides murega Rail Balticu (RB) nimelise kiirraudtee projekti arendamisega seonduvat, sedastame järgmist: 
 
1.    Nõuame valitsuselt RB projektiga seonduvat kohest ja selget tegevuskava, mis annaks vastused järgmistele küsimustele:

Kübarsepp: poliitiline punkti võtmine õiguskomisjoni kaudu tuleb lõpetada

Riigikogu õiguskomisjoni liikme, Vabaerakonna saadiku Külliki Kübarsepa sõnul saab täna Riigikogu õiguskomisjonis toimunud prokuratuuri, kapo, advokatuuri ja sise- ning justiitsministri ülekuulamises näha süüdistatavatele ehk Keskerakonnale ja Savisaarele uuteks menetluskäikudeks info korjamist. 

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Talvik: ootame peaministrilt kiireid ja põhjalikke vastuseid raudteeprojekti kohta

Vabaerakonna saadikud andsid täna peaminister Jüri Ratasele üle arupärimise eesmärgiga saada teada seniste Rail Baltica ehitamiseks tehtud analüüside ja uuringute kohta. „Senist tööd on saatnud läbipaistmatus, halb kommunikatsioon ning ohtude ja alternatiivide kehv hindamisoskus, tekkinud probleemide lahendamiseks tuleb muuta protsess märksa avatumaks,“ ütles Talvik.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakonna ettepanekul tehtud regionaalse investeeringu ettepanekud 2017. a riigieelarves

Vabaerakonna saadikud toetavad regionaalsete investeeringutega kohalikke kogukondi ja toimivaid kodanikuühendusi, samuti hariduse, kultuuri ja sotsiaalvaldkonna tegevusi. Ka sel aastal keskenduti samadele valdkondadele.

Vabaerakond on jaotanud menetluse käigus eraldatud rahasumma kasutamist läbipaistvalt ja mõõdukalt, soovides toetada tublisid kodanikke ja organisatsioone, kes panustavad Eesti elu edendamisse. Mõnikord aitab ka väike rahaline tugi aktiivsetel inimestel teha palju head, ütles saadikurühma aseesimees Andres Ammas.

Herkel ja Adams: Riigikohtu otsus on poliitiline ja paneb peaministri keerulisse seisu

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ja Riigikogu liige Jüri Adams leiavad, et Riigikohtu otsuses haldusreformi kohta sisaldub tugev poliitiline element. See toetab paljus Reformierakonna valitsuse  „haldusreformi“ kava, jättes omavalitsuste õigustele väga vähe ruumi.