Mai 2017

Vabaerakonna Järva- ja Viljandimaa piirkonna juhina jätkab Ain Ostra

Teisipäeval Mäol toimunud Vabaerakonna Järva- ja Viljandimaa üldkoosolekul tehti kokkuvõte eelmise aasta tööst ning kuulati erakonna värske esimehe Artur Talviku mõtteid. Uude juhatusse valiti Ain Ostra, Ene Kool, Hanno Kirschfeldt, Heiki Rips ja Indrek Palu.

Piirkonna esimehena jätkav Ain Ostra tänab ühtset meeskonda ning piirkonnaliikmete tuge endale ja erakonnale, sest „erakond saab toetuda eeskätt oma tugevatele ja aktiivsetele piirkondadele,“ ütles Ostra. Järva- ja Viljandimaal kuulub Vabaerakonda 55 liiget.

Seotud piirkond: 
Järva- ja Viljandimaa
Seotud inimene: 
Ain Ostra
Hanno Kirschfeldt
Ene Kool
Heiki Rips
Indrek Palu
Artur Talvik

Ain Lutsepp: kogukonnad ja omavalitsused peavad teadma oma elanikkonnakaitse ülesandeid

Vabaerakonna saadikud esitasid riigihalduse ministrile arupärimise omavalitsuste osa kohta elanikkonna kaitse ettevalmistamisel. 3. detsembril 2015 moodustas Vabariigi Valitsus elanikkonnakaitse rakkerühma eesmärgiga tõsta inimeste teadlikkust, oskusi ja valmisolekut võimalikeks kriisiolukordadeks ning tagada erinevate asutuste koostöös elanike kaitse. Vabaerakonna saadikuid huvitab kuidas minister ja haldusreformi keskel olevad omavalitsused on nende ülesannete täitmiseks valmis.

Seotud piirkond: 
Mustamäe ja Nõmme
Seotud inimene: 
Ain Lutsepp

Ain Lutsepp andis Mait Malmstenile üle Karl Adra auhinna ja Albert Üksipi taskukella

2. mail 2017 andis Ain Lutsepp näitleja Mait Malmstenile üle tänavuse Karl Adra nimelise auhinna, väljapaistva lavakõneõpetaja nimeline auhind antakse näitlejale, kel korrektne eesti keel, kõnekultuur ja kelle sõnumi selgus kõige paremini publikuni jõuab. Auhinna on Kalju Orro ettepanekul asutanud Eesti Teatriliit 2003. aastal. 2010. aastal pälvis Karl Adra auhinna Ain Lutsepp.

Seotud piirkond: 
Mustamäe ja Nõmme
Seotud inimene: 
Ain Lutsepp

Krista Aru kõne enne riigihangete seaduse eelnõu läbikukkunud hääletust

Riigikogus kukkus täna läbi riigihangete seaduse eelnõu, mis ei saanud koalitsioonilt vajalikku 51 häält kokku. Nüüd käib IRL-s, Keskerakonnas ja SDE-s kõva tagantjäreletarkus, kes kus oli. Ilmne märk murenemisest?

Lugege Krista Aru kõne vahetult enne riigihangete seaduse eelnõu hääletust:

Seotud piirkond: 
Tartu linn
Seotud inimene: 
Krista Aru

Andres Ammas: koalitsioon asub riigirahandust ja majandust lammutama

„Koalitsiooni on tabanud paanika – täna üle antud riigieelarve baasseadust ja maksuseaduste muudatusi hakkab rahanduskomisjon erakorralisel koosolekul arutama juba homme varahommikul, selmet oodata esmaspäevast korralist koosolekut,“ ütles Vabaerakonna aseesimees Andres Ammas.

Vabaerakonna aseesimees on Jaanus Ojangu

Vabaerakonna 23. aprilli üldkoosolekul mandaadi saanud uus juhatus kogunes eile Tallinnas ja valis ühehäälselt erakonna aseesimeheks Jaanus Ojangu. Juhatuse koosolekul arutati üldisemaid erakonna juhatuse ning Riigikogu saadikurühma ees seisvaid ülesandeid.

Vabaerakonna juhatuse liikmed on Andres Ammas, Jaanus Ojangu, Andres Herkel, Elo Lutsepp, Inna Rose, Liisa Ojangu, Kaul Nurm, Urmas Ott, Vahur Kollom ja Tõnu Teeveer ning ka erakonna esimees Artur Talvik.

Seotud piirkond: 
Pärnumaa
Seotud inimene: 
Jaanus Ojangu

Õiguskantsler vastab Vabaerakonna arupärimisele poliitilise välireklaami piirangu kohta

Esmaspäeval saab vastuse arupärimine õiguskantslerile poliitilise välireklaami piirangutega kaasneva olukorra kohta seoses kohtuasjaga, mis kuulutas piirangud osaliselt põhiseadusvastaseks. Vabaerakonna saadikud küsisid õiguskantslerilt, kas enne kohalikke valimisi saab selgeks, milline välireklaam on lubatud ja milline mitte.

Seotud piirkond: 
Harjumaa
Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond usub oma toetuse kasvu jätkumisse

Täna avalikustatud maikuise arvamusuuringu kohaselt toetab Vabaerakonda kaheksa protsenti valijatest ehk toetus on aprilliga võrreldes 1 protsendi võrra tõusnud. Aprilli lõpus erakonna üldkoosolekul valitud uue esimehe ja juhatuse töö tulemusel on lootus toetuse edasisele kasvule.

Seotud inimene: 
Aimar Altosaar

Monika Haukanõmm: saime Riigikohtu otsusega kinnitust, et ajame Riigikogus õiget asja

"Vabaerakond on kaks korda esitanud Riigikogu menetlusse eelnõu taastamaks äriühingute juhatuse liikmetele õigus saada töötuskindlustushüvitist, kuid edutult. Nüüd oleme tänase Riigikohtu otsuse üle väga rõõmsad, sest saime kinnituse, et ajasime õiget asja," ütles Vabaerakonna saadik Riigikogus Monika Haukanõmm.
 
Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Monika Haukanõmm: Eesti puuetega inimesed vajavad ligipääsetavuse direktiivi

Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni liikme Monika Haukanõmme sõnul ei ole Eesti veel inimese eripära arvestav väikeriik, sest puuetega inimeste jaoks oluline ligipääsetavuse direktiiv ootab alles valitsuse otsuse taga.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Monika Haukanõmm: sotsiaalkaitse valdkond vajab ministrilt kiireid lahendusi ja vastutust

Vabaerakonna saadikud ootavad täna sotsiaalkaitseministrilt vastuseid arupärimistele nii puudega inimeste just vajaliku abi saamise ning sotsiaalkindlustuse uue infosüsteemi SKAIS2 arenduste kohta.

Seotud piirkond: 
Kesklinn, Pirita ja Lasnamäe

Artur Talvik: valitsus võttis Riigikogu juhtimise üle, et tappa arutelu eelarvedefitsiidi ja Rail Balticu üle

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul näitab 24 olulise eelnõuga Riigikogu kolmapäevase istungi päevakord, et valitsus on parlamendi juhtimise üle võtnud, vaigistamaks sisulist arutelu riigieelarve defitsiiti lubamise, Rail Balticu leppe, maksumuudatuste ja teiste oluliste teemade üle.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond tervitab Seedri otsust ja kutsub tühistama kahe tooli seadust

Vabaerakond tervitab Helir-Valdor Seedri otsust valimisliitude kasuks, kuid sellele võiks järgneda toetus kohaliku elu vabastamisele erakonnapoliitika-sõltuvusest, ütles Vabaerakonna saadik Riigikogus Monika Haukanõmm.

Seotud piirkond: 
Järva- ja Viljandimaa
Seotud inimene: 
Ain Ostra
Monika Haukanõmm

Andres Ammas: kohtu luba olla valimistel part ei õigusta valija lollitamist

Vabaerakonna juhatuse liikme ja fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul on tänane Riigikohtu otsus Riigikogu liikme kohalikku volikokku kuulumise põhiseaduspärasusest vaid juriidiline hinnang, mis ei tee sellist käitumist valijate suhtes ausamaks ja lugupidavamaks. 

Ammase sõnul ei arvestanud Riigikohus oma otsuses probleemiga, et Eestis vohab poliitiline kultuuritus ja kohaliku omavalitsuste autonoomiat pidevalt kärbitakse. „Kohus ei saagi anda poliitilisi hinnanguid, kuid elu on keerulisem, kui seaduse paragrahv.“

Seotud piirkond: 
Läänemaa ja Hiiumaa

Vabaerakond: ka saja aasta pärast kasvagu Eestis 80-aastased kuusikud

Vabaerakonna juhatus kutsub peaministrit ja keskkonnaministrit arvestama Eesti ühiskonnas välja kujunenud teravat avalikku vastasseisuga intensiivse metsamajanduse suhtes ja kuulama ekspertide hoiatusi metsade elurikkuse vähenemise ja puiduvaru pikaajaliselt jätkusuutmatu kasutamise suhtes, ning Eesti kui loodussäästliku riigi maine potentsiaalset kahjustamisohtu.

Andres Herkel: rahandusministri konservatiivsus erineb aastate kaupa

Andres Herkel uuris täna Riigikogu infotunnis rahandusministri maailmavaate kohta, sest meil on kahes järjestikuses, aga väga erinevas valitsuses ametis rahandusminister, varasem rahanduskomisjoni esimees, kes on järjest liikunud aina uute maksude välja mõtlemise suunas.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Talvik asub juhtima Vabaerakonna fraktsiooni, Herkel korruptsiooni erikomisjoni

Vabaerakond teeb ettepaneku nimetada korruptsioonivastase erikomisjoni liikmeks ja valida selle juhiks Andres Herkeli. Pärast seda lahkub Vabaerakonna esimeheks valitud Artur Talvik komisjoni juhi kohalt ja asub juhtima Vabaerakonna fraktsiooni.

Seotud inimene: 
Andres Herkel
Artur Talvik

Vabaerakond tänab valijad ühtlaselt tubli toetuse eest üle Eesti

Täna Kantar Emori avaldatud toetusuuringutulemus näitab Vabaerakonna stabiilsust. Erakonna tegevjuhi Märt Meesaku sõnul on tulemusest näha, et erakonna valijad usuvad Vabaerakonda ja on igapäevast tööd märganud. Aprilli lõpus uue esimehe valinud erakonnana on meil heameel sellest, et kasvuks ruumi on ja samas on püsivalijad esimehe vahetuse omaks võtnud, lisas Meesak.

Vabaerakonna Jõgeva- ja Tartumaa piirkonda asub juhtima Luule Väin

Laupäeval pidas Vabaerakonna Jõgeva- ja Tartumaa piirkond üldkoosolekut Kivi Puhketalus Vara vallas. Piirkonnale valiti uus viie liikmeline juhatus ja esimees. Juhatuse liikmeteks valiti Luule Väin, Elo Lutsepp, Märt Meesak, Heleri Ilves ja Tiit Urva ning uus juhatus valis esimeheks Luule Väina.

Luule Väin on pikaaegne Torma valla aktiivne kogukonna ja vallavolikogu liige. "Eestis on vaja väärtustada igat indiviidi, vaatamata tema elukohast. Ka ääremaal elav inimene ja igas korstnas olev suits on olulised" ütles Luule Väin.

Seotud piirkond: 
Jõgeva- ja Tartumaa
Seotud inimene: 
Elo Lutsepp
Heleri Ilves
Tiit Urva

Vabaerakond korraldab: Tallinna Korruptsiooni- konverents 2017 “Edgar läinud, pidu jätkub!”.

Oled oodatud Tallinna Korruptsioonikonverentsile 2017, tänavuse pealkirjaga “Edgar läinud, pidu jätkub!”. 

Konverents toimub 31. mail kella 10.00 kuni 14.00 Tallinna Linnahallis. 

Konverentsi eesmärk on juhtida tähelepanu jätkuvale komberüüstele Tallinna linnajuhtimises ja pakkuda lahendusi korruptsioonivaba, läbipaistva linnavalitsemise saavutamiseks.

Konverentsi päevakava põhiteemad:

Vabaerakond ei kiida heaks partei peakontori survet piirkondadele

IRL-i värske esimees teatas oma valimisliidunimekirjas kandideerimise loobumisest ajal, kui BNSi ja Postimehe tellitud ning 12.–18. maini Kantar Emori läbi viidud küsitluse tulemuste avalikustamisel selgus, et sügiseste kohalike valimiste ootuses on rahva selge eelistus kohalikud valimisliidud ja kohalikud tegijad ja seda just väiksemates linnades ja maa-asulates.

Seotud piirkond: 
Järva- ja Viljandimaa
Seotud inimene: 
Ain Ostra

Herkel Korbi avaldusest: minister, kes ei toeta Eesti kuulumist NATO-sse, ei saa kuuluda valitsusse

Riigihalduse minister ei saa panna kahtluse alla meie kaitsepoliitilisi suundumusi. Minister Mihhail Korb on seda Haapsalus valijatega kohtumisel teinud, mis kinnitab tema ebapädevust ja valitsusse sobimatust.
Vabaerakond on seni teravalt kritiseerinud riigihalduse ministrit Mihhail Korbi, lähtudes sellest, et ta on olnud jäik 5000 elaniku nõudes, pole arvestanud kohanimenõukogu soovitustega ning on välja pakkunud lahendusi, mis peavad silmas Keskerakonna huve kohalikel valimistel.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakond: Riigikontrolli kriitiline ülevaade Rail Baltica kohta kinnitab meie seisukohti

Riigikontrolli ülevaade Eesti, Leedu ja Läti valitsuse Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe kohta kinnitab Vabaerakonna kahtlusi ja seisukohti Rail Balticu suhtes, ütles Vabaerakonna juhatuse liige Vahur Kollom. Ka selgub Riigikontrolli analüüsist, et täitevvõimu esindajad on teinud lepingu koostamisel kehva tööd ja leping ei ole nii mõneski punktis üheselt mõistetav.

Seotud piirkond: 
Tartu linn
Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Vabaerakonna Tartu piirkond kutsub toetama valimisliitu „Tartu Heaks”

Vabaerakond otsustas 2016. aasta oktoobris, et kohalikel valimistel erakond ei osale, ja soovitab erakonnakaaslastel, kes on valmis kohalikku kogukonda teenima, liituda valimisliitudega. Tartu vabaerakondlased on otsustanud linnavolikokku kandideerida valimisliidu Tartu Heaks koosseisus.

Seotud piirkond: 
Tartu linn
Seotud inimene: 
Heiki Lill
Vahur Kollom

Viljandis asutatakse erakondade-ülene valimisliit

Vabaerakonna Järva- ja Viljandimaa piirkonna liikmed otsustasid oma koosolekul osaleda Viljandis kohalikel valimistel valimisliiduga, püüdes kaasa kutsuda kõiki neid, kes ei soovi mõne erakonna nimekirjas kandideerida Viljandi linna volikokku.

Vabaerakond on otsustanud, et kohalikel valimistel erakonnana ei osaleta, vaid õige on anda kohalike kogukondade liikmetele võimalus kandideerida ilma erakonna keskkontori sekkumiseta ja Viljandis asutakse moodustama oma valimisliitu "Kogukondlik Viljandi". Valimisliidu asutamiskoosolek toimub 30. mail kell 17:30 Viljandi kohvikus „Legend“.

Seotud piirkond: 
Järva- ja Viljandimaa
Seotud inimene: 
Ain Ostra
Indrek Palu
Hanno Kirschfeldt

Talvik: Jüri Ratase tegevusetus kahtlustatav Sarapuu puhul on tagasiastumist väärt

Vabaerakonna esimehe ja korruptsioonivastase erikomisjoni juhi Artur Talviku sõnul on Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuule esitatud kahtlustus seoses pealinna prügiäri skeemidega Eesti õiguskaitsesüsteemi tugevuse tunnus, kuid muretsema paneb Jüri Ratase soovimatus probleemidega ennetavalt tegeleda.

Seotud piirkond: 
Harjumaa
Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond korraldas täna peibutuspartide-vastase aktsiooni ja grillis parti

Täna, 30. mail arutab Riigikogu Vabaerakonna eelnõu, mis kehtestaks mandaatide ühitamatuse põhimõtte. See tähendaks ministrite peibutuspartidena valimistel kandideerimise lõppu ning Riigikogu liikmed ei saaks enam olla samaaegselt kohaliku volikogu liikmed, kuna valituks osutumisel peavad nad oma eelmisest positsioonist kohe loobuma.

Kell 13 algas Riigikogu ees aktsioon, kus ministreid ja Riigikogu liikmeid kutsuti üles olema inimene ja mitte peibutuspart. Kohapeal grilliti suure plakati taustal pardiliha.

Vabaerakond otsib võimalusi Keskerakonna geneetilise korruptsioonihaiguse raviks

Vabaerakond korraldab homme, kolmapäeval 31. mail kell 10-14 Tallinna Linnahalli katusel korruptsioonikonverentsi tänavuse pealkirjaga „Edgar läinud, pidu jätkub!“. Konverentsi eesmärk on juhtida tähelepanu jätkuvale komberüüstele Tallinna linnajuhtimises ja otsida lahendusi korruptsioonivaba, läbipaistva linnavalitsemise saavutamiseks.

Vabaerakond liitis opositsiooni korruptiivse Tallinna juhtimise kõrvaldamiseks

Vabaerakonna tänasel korruptsioonikonverentsil kirjutasid viie erakonna ja ühe valimisliidu esindajad alla memorandumile, et kõrvaldada linna juhtimisest korruptsioon ning vargamentaliteet, mis takistavad pealinna arengut ja kahjustavad riigi mainet.

Seotud piirkond: 
Harjumaa