Juuni 2017

Artur Talvik: Riigikogu juhatuse käpardlikkus rikkus ära Inimarengu aruande arutelu Riigikogus

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul rikuti täna Riigikogu juhatuse käpardlikkuse tõttu Inimarengu aruande arutelu olulise tähtsusega riikliku küsimusena Riigikogus. 

Seotud piirkond: 
Harjumaa
Seotud inimene: 
Artur Talvik

Algab üle-eestiline allkirjade kogumine peibutuspartluse vastu

Riigikogu lükkas sel nädalal taaskord tagasi nn. peibutuspartide keelamise eelnõu, ning Vabaerakond on nüüd otsustanud toetada sama algatust Riigikogule esitatava petitsiooni abil.

„Põhimõte on, et kui Riigikogu liige kandideerib kohalikku volikokku ja osutub valituks, siis peab ta Riigikogu mandaadist loobuma ja vastupidi ka – Riigikokku valitud kohaliku volikogu liige loobugu oma mandaadist,“ selgitas Vabaerakonna Järva- ja Viljandimaa piirkonna juht Ain Ostra. Sama põhimõte peaks laienema ka Euroopa Parlamendi liikmetele.

Seotud piirkond: 
Järva- ja Viljandimaa
Seotud inimene: 
Ain Ostra
Indrek Palu

Külliki Kübarsepp: valitsus ajab metsapoliitikat kaootiliselt ja loodusvaenulikult

Riigikogu arutab kolmapäeval Vabaerakonna otsuse-eelnõu „Eesti metsanduse arengukava aastani 2020“ muutmiseks ning teisel lugemisel on metsaseaduse muudatused. Vabaerakonna saadiku Külliki Kübarseppa sõnul ei ole valitsuse metsapoliitikal strateegilist vaadet. Metsa nähakse eelarve täitena ja teenimas suurtöösturite huvisid.

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Haukanõmm lehepoiste keelamisest: riik ei tohi tekitada suure kanaema sündroomi

Vabaerakonna saadiku ja sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme sõnul on Tööinspektsiooni otsus keelata ajalehtedel pakkuda lastele traditsiooniks kujunenud ajalehe müümise tööd suvel jäik ja bürokraatlik ning annab noortele signaali, et abitus ja suvine jõudeolek on justkui parem ja riigi nägemuses eelistatum elustiil.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Eero Pihlas: Aitab keskerakondlikust korruptsioonist tallinlastest maksumaksja rahakotis!

Vabaerakonna Tallinna linna Põhja-Tallinna, Haabersti ja Kristiine piirkonna liikmed pidasid 6.juunil Tallinnas Kakumäel pubis Talleke ja Pullike üldkoosolekut. Uude seitsme liikmelisse juhatusse ostutusid valituks Eero Pihlas, Jaanika Klopets, Tõnu Teeveer, Marike Laht, Külliki Kübarsepp, Anti Piirikivi ja Jaan Saar. Esinduskogu liikmeteks valiti Põhja-Tallinnast Eero Pihlas, Haaberstist Jaan Saar ja Kristiinest Jaanika Klopets.

Seotud piirkond: 
Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinn
Seotud inimene: 
Eero Pihlas
Jaanika Klopets
Külliki Kübarsepp
Anti Piirikivi
Marike Laht
Tõnu Teeveer

Meesak: meie stabiilsuse tagab selge visioon, EKRE norib tüli ja Keskerakond on kahepalgeline

 

Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak ütles kommentaariks Turu-uuringute värskele erakondade populaarsusuuringule, et Vabaerakonna stabiilsus on seotud visiooni tugevnemisega ja oma tegevuste järjepidevusega. Tema hinnangul näitab EKRE toetuse järsk, neljaprotsendiline langus, et erakond pakub lahenduste asemel tülisid ning Keskerakonna vene valijate arvu vähenemine on keskerakondlaste kahepalgelisuse tulemus.

Seotud piirkond: 
Jõgeva- ja Tartumaa
Seotud inimene: 
Märt Meesak

Vabaerakond kutsub küüditamise mälestuspäeval vaatama filmi „Aegumatu“

Vabaerakond Tartus kutsub juuniküüditamise mälestuspäeval, 14. juunil, kell 17 kinno Ekraan vaatama Andres Söödi filmi „Aegumatu“. Filmi kommenteerivad ja küsimustele vastavad filmi autor Andres Sööt ja Piret Tarto. Sissepääs on tasuta.

„Filmivaatamisega mälestame kõiki kommunismiohvreid. Me peame toimunud inimsusevastaseid kuritegusid järjepidevalt meeles hoidma, sest ainult oma ajalugu teades on meil võimalus ära hoida ajaloo kordumist,“ ütles Vabaerakonna Tartu piirkonna esimees Vahur Kollom ja kutsub kõiki küüditamiste ohvreid mälestama ühiselt filmi vaadates.

Seotud piirkond: 
Tartu linn
Seotud inimene: 
Vahur Kollom
Piret Tarto
Artur Talvik

Monika Haukanõmm: naiste poliitikasse kaasamiseks ei ole vaja riiklikku sundi ja käske

Vabaerakonna saadik Monika Haukanõmm ütles täna Riigikogus sots Marianne Mikko algatatud sooliselt triibuliste valimisnimekirjade eelnõu arutelul, et keegi ei tohi takistada naistel poliitikas osalemist ja seda tuleb soodustada, kuid see nõuab hoiakute muutmist, mitte riikliku andministratiivsunni rakendamist.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Eesti haldusjaotus väärib veel rohkem mõistlikke erandeid

Vabaerakond tunnustab valitsust selle eest, et mõni haldusreformi-lollus jääb ära, samas mõnes kohas valitsust sugugi kiita ei saa. Nendes küsimustes, kus valitsus tänase seisuga aja maha võttis, ootame tõepoolest mõistlikku lahendust, ütleb Vabaerakonna saadik Andres Herkel.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabad Noored: Kesknoored valige omale uus juhatus

Vabaerakonna noorteühendus Vabad Noored kutsuvad Kesknoorte juhatust tõsiselt kaaluma tagasiastumist pärast varjatud taotluste ilmsiks tulekut!

„Teised lubavad – Meie Teeme!“ – selline reklaamlause kõlab küllaltki kurjakuulutavalt, kui mõelda eilsele Kesknoorte ladvikust välja imbunud vestlusele. Nähes, et nad ise ka reklaamivad Keskerakonna uut sloganit sügisesteks KOV-valimisteks, siis tuleks eranditult korrale kutsuda kõik need „noored“, kes selliseid ähvardusi suvaliselt välja loobivad.

Seotud inimene: 
Silver Liiv

Vabaerakond: Eesti väärib paremat valitsust, keda ei kõiguta kremlimeelsed

Peaminister Jüri Ratas palus Artur Talvikul teatada reedeks kuidas Vabaerakond suhtub valitsuskoostöösse Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ja IRL-iga. Neljapäeval erakorraliselt kogunenud Vabaerakonna juhatus võttis seisukoha.

Seotud inimene: 
Artur Talvik