Juuli 2017

Vabaerakonna esinduskogu asub 2019. aasta valimisprogrammile vundamenti laduma

Sel reedel ja laupäeval Viljandimaal Sammulis kogunev Vabaerakonna üheksas Esinduskogu  suunab oma põhilise teraviku 2019. aasta valimisprogrammi raamide seadmisele, ütles esinduskogu esimees Jaanus Ojangu.

Vabaerakond tahab, et meil oleks ise hakkama saavate inimeste Eesti ja oluline on selleks ettevõtlikkuse toetamise küsimustele vastused leida. Vabaerakonna eeskätt väikeettevõtlusele suuremate võimaluste leidmise arutelu veab väikeettevõtja, Tartu piirkonna juht ja erakonna juhatuse liige Vahur Kollom.

Seotud inimene: 
Jaanus Ojangu
Vahur Kollom
Monika Haukanõmm

Vabaerakond kutsub üles toetama valimisliite, ka rahaliselt

Suured erakonnad kinnitavad igas kvartaliaruandes, et lõviosa liikmeist ei toeta oma erakonda liikmemaksu tasumisega, kuid Vabaerakond eristub siin algusest peale selgelt –liikmemaksu tasumisega toetab pea 700 liikmest 40% pidevalt erakonda , ütleb Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak. Vabaerakond peab oluliseks, et kohalikel valimistel oleks vähem erakondlikkust ning kustub üles toetama kohalikke valimisliitusid, samuti toetama neid ka rahaliselt.

Seotud piirkond: 
Jõgeva- ja Tartumaa
Seotud inimene: 
Märt Meesak

Esinduskogul oli üheskoos arutelu mõiste „vabakonservatism“ täpsema sisu üle

Reede õhtul Viljandimaal Sammulis kogunenud Vabaerakonna Esinduskogu liikmed arutasid üheskoos mõiste „vabakonservatism“ täpsema sisu üle ja leppisid kokku, millised on erakonna uue programmi peamised sõnumid. Kõik suured Eesti erakonnad tahavad riiki juhtida väga tsentraliseeritult. „Meie jaoks algab ühiskond vabast kodanikust, kes vastutab oma tegude eest,“ ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik. „Seejärel tuleb perekond ja siis juba kogukond – küla, asumiselts, linnakvartal jne, kes otsustab oma kohalikke asju ise, see teebki kokku kodanike ühiskonna,“ selgitas Talvik.

Seotud inimene: 
Artur Talvik
Monika Haukanõmm
Jaanus Ojangu
Sirje Kiin
Vahur Kollom

Vabaerakond: väikeettevõtjad vajavad tuge ja selget tegevusvälja  

Vabaerakonna Esinduskogu arutas täna ise hakkama saavate inimeste Eesti jaoks olulist ettevõtluse tugevdamise teemat ja otsustas olla 2019. aasta Riigikogu valimiste ühe võtmeteema, ettevõtlust toetava maksukeskkonna loomise eestkõneleja. "Eesti väärib täiesti uut, nüüdisaegset ja ettevõtjasõbralikku maksukeskkonda, mille veduriks on ise hakkama saav inimene," ütles Vabaerakonna juhatuse liige Vahur Kollom. "Sealjuures peab lõppema ettevõtluskeskkonda halvendav maksudega mängimine peab," ütles Kollom.

Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Esinduskogu eestseisuses on Monika Haukanõmm, Siiri Käpa ja Silver Liiv

Vabaerakonna üheksandat korda kogunenud Esinduskogu valis täna, 15. juulil 2017, uue eestseisuse. 

Esinduskogu eestseisusse valiti Monika Haukanõmm, Siiri Käpa ja Silver Liiv, hääletustulemuse järgi sai Esinduskogu esimeheks Monika Haukanõmm.

Vabaerakonna esinduskogu juhib erakonna tegevust üldkoosolekute vahelisel ajal ja sinna kuuluvad piirkondade ja toimkondade esindajad, Riigikogu saadikud ja erakonna juhatuse liikmed.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm
Silver Liiv
Siiri Käpa

Vabaerakond: Eesti mesilased on väärt oma seadust

Põllumajandusamet on viimase kahe nädala jooksul teada andud juba viiest mesilaste hukkumisega seotud kaebusest neljast maakonnast. Eestis hukkub igal aastal sadu mesilasperesid mesilashaiguste tagajärjel, kuid paraku üha rohkem ka taimekaitsevahendite väärkasutuse tõttu.

Seotud inimene: 
Kaul Nurm
Artur Talvik

Tuleviku Põlvamaa valimisliiduga ühinevad ka vabaerakondlased

Põlva maavanema Igor Taro veetava valimisliiduga „Tuleviku Põlvamaa“ liitusid ka Vabaerakonna liikmed, kes soovivad seista kogukonna eest. Valimisliitu on koondunud inimesed, kes soovivad kohalike inimeste asja ajada erakondade välise jõuna.

Seotud piirkond: 
Kagu-Eesti
Seotud inimene: 
Kati Kongo
Üllar Vana

Vabaerakonna Telgituur 2017 peatus Saare Laat 21-22.07.2017

Vabaerakond on kohal!

Reedel ja laupäeval leiate Vabaerakonna inimesed Saare laadalt! Seekord peatub meie Telgituur 2017 Saaremaal.

Tulge leidke meid üles ja räägime juttu. Kohal on Andres Herkel, Ain Ostra, Taavi Simson jt.

Kohtumisteni!

Seotud piirkond: 
Saaremaa
Seotud inimene: 
Andres Herkel
Ain Ostra
Taavi Simson

Vabaerakond analüüsib kodanikupalga plusse ja Eestis kehtestamise võimalikkust

Vabaerakond otsustas luua töörühma ülesandega uurida kodanikupalga rakendamise võimalusi Eestis ja selle võimaliku rakendamise mõjusid meie ühiskonnas. Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul on ise hakkama saavate kodanike Eestis kodanikupalga kehtestamise poolt või vastu olemiseks vaja teada muu hulgas ka näiteks Alaska, Soome ja Šveitsi seniseid analüüse ja kogemusi selles vallas.

Seotud inimene: 
Artur Talvik
Vahur Kollom