September 2017

Vabaerakonna liikmed toetavad oma osalusega 40 valimisliitu

Tänavustel kohalikel valimistel kandideerib ligi sada Vabaerakonna liiget neljakümnes valimisliidus. Vabaerakond ei sekku valimisliitude tegevusse, kuid toetab neid moraalselt, lähtudes oma kogukondade-Eesti toetamise põhimõttest.

„Vabaerakond ei osale kohalikel valimistel erakonnana vaid meie erakonna sadakond liiget kandideerib oma kodu kogukondades moodustatud valimisliitudes. See tähendab, et iga seitsmes Vabaerakonna liige on võtnud vastutuse oma kodukoha hea käekäigu eest,“ ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik. 

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond pärib peaministrilt aru Eesti elanikkonnakaitse ja selle juhtimise kohta

Vabaerakonna saadikud Riigikogus esitasid peaminister Jüri Ratasele arupärimise Eesti elanikkonnakaitse ja selle juhtimise kohta, et teada saada, kas ja kuidas on korraldatud riigi tegevus ulatuslike kriiside puhul. Arupärimisele vastab peaminister Riigikogu 11. septembri täiskogu istungil.

Seotud inimene: 
Ain Lutsepp

Talvik: Rail Balticu rajamise mõju Eestile ei arutata kinniste uste taga

Vabaerakonna esimees Artur Talvik mõistab hukka Rail Balticu (RB) rajamiseks tellitud tasuvusanalüüsi tulemuste varjamise ning seab kahtluse alla RB ja Ernst & Young (EY) omavahelised korrektsed ärisuhted. 

“RB Raili ja EY suhe on meie jaoks täna täiesti ebaselge. RB Rail on tellinud EY-lt tasuvusanalüüsi ning selle asemel, et pärida tasuvusanalüüsi puuduste kohta koostööpartnerilt aru, astub RB Rail hoopis EY kaitsele,” avaldas Vabaerakonna esimees Artur Talvik hämmeldust. 

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakonna sünnipäeval on kesksel kohal tehisintellekt

Vabaerakond peab täna oma kolmandat sünnipäeva. Sündmus toimub Mektorys ning on tänavu inspireeritud tulevikutehnoloogia ahvatlustest. Otsime koos külalistega vastust intrigeerivatele küsimustele, kas robotil on maailmavaade ja mis saab poliitikast robotite ajastul.

Seotud inimene: 
Märt Meesak

Vabaerakond näeb lahendusena Paarkonnaseaduse kehtestamist

Vabaerakond on seisukohal, et Eesti ühiskond vajab tsiviilpartnerluse seadust ning sellel eesmärgil on Vabaerakonna saadikud andnud Riigikogu töösse paarkonnaseaduse eelnõu, mis ootab teist lugemist õiguskomisjoni töölaual. Vabaerakonna saadiku Külliki Kübarsepa sõnul on vastutustundetu seaduseid tühistada, kui lahendusi välja pakutud ei ole.

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Külliki Kübarsepp: õiguskomisjoni juht Karilaid aitab sotside ja EKRE sõjale kaasa

Vabaerakonna saadiku ja õiguskomisjoni liikme Külliki Kübarsepa sõnul aitab Riigikogu õiguskomisjoni esimees keskerakondlane Jaanus Karilaid kaasa sotside ja EKRE vastandumisele ning ei mõtlegi otsida samasooliste õigussuhete reguleerimise probleemile lahendusi.

Karilaid osaleb kokkuleppes, mille eesmärk on jätkata sotside ja EKRE vastandumist. Tegemist on teadlikult ühiskonna lõhestamisega vahetult enne valimisi. Nii EKRE kui ka sotsid on selles omavahel juba ammu kokku leppinud.

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp