Oktoober 2017

Herkel Mikserile: Välisministeeriumi avaldus riivas lisaks katalaanidele ka Eesti inimeste õiglustunnet

Vabaerakonna algatusel antakse Riigikogus esmaspäeval välisminister Sven Mikserile  üle arupärimine rahvaste enesemääramisõiguse kohta. Eesti välisministri poolt ei pälvinud hukkamõistu politseivägivald Kataloonia elanike suhtes, mis on mõistetamatu ning õiglustunnet riivav.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Sergei Metlev: eesti lasteaiast tulnud tüdruku eesti klassi võtmata jätmine paneb Eesti riigis pettuma

Vabaerakonna liikme Sergei Metlevi sõnul on Kehra Gümnaasiumi otsus jätta eestikeelsesse klassi vastu võtmata eesti lasteaiast tulnud tüdruk pelgalt tema vene kodukeele tõttu lapse põhiõiguste riive ning see annab kehva signaali oma lastele Eestis head tulevikku soovivatele vene peredele.

Seotud inimene: 
Sergei Metlev

Ammas: valitsus pole suutnud ette näha haldusreformi mõju Riigikogu valimisringkondade suurusele

Vabaerakonna saadikud esitavad justiitsminister Urmas Reinsalule arupärimise, milles soovivad teada, mis põhjusel ei ole Justiitsministeerium ja kogu valitsus ette näinud vajadust korrigeerida valimisseadust selliselt, et tagatud oleks valimisringkondade võrdne esindatus ka haldusreformi järgsel maakondade piiride muutmisel.

Vabaerakond: Riigikogu liikmed keskendugu riigile, selmet tungida volikogudesse

Vabaerakond andis täna Riigikogu esimehele Eiki Nestorile üle 1080 allkirja kahe tooli seaduse tühistamise toetuseks. Vabaerakond on veendumusel, et nn kahe tooli seadus, mis lubab Riigikogu liikmetel olla samaaegselt kohaliku omavalitsuse volikogu liige, koondab võimu väheste inimeste kätesse ega vasta kohalike kogukondade huvidele.

Seotud inimene: 
Silver Liiv

Herkel: kohalike omavalitsuste teadlikkus korruptsioonivastase seaduse nõuete täitmisest on nõrk

Vabaerakonna fraktsioon esitas tänasel Riigikogu istungil peaminister Jüri Ratasele arupärimise kohalikes omavalitsustes toimuva korruptsiooni kohta ning soovib teada, millised sammud on valitsusel kavas, et tagada korruptsioonivastase seaduse nõuete parem täitmine, kohalike omavalitsuste ning riigiasutuste töö läbipaistvus ja nende sisekontrolli tõhusus.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Talvik: Riigikogu aseesimehe koht ei ole erakonna poliitika elluviimiseks

Talviku sõnul vajab riigikogu juhatus poliitilise kultuuri muutust. Selleks esitab fraktsioon aseesimehe kandidaadiks Krista Aru, kes annab esimehe sõnul Riigikogu juhtimisse tasakaalu ning erapooletust.

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul vajab Riigikogu töö värsket pilku, kindlat kätt, maine parandamist ning üldise poliitilise kultuuri muutust. „Krista Aru on selle nimel juba praegu väga palju teinud,“ ütles Talvik.

Kübarsepp: Palo käitumine pole usaldusväärne ja ta peab võtma vastutuse

Vabaerakonna fraktsioon esitab täna ettevõtlus- ja tehnoloogiaminister Urve Palole arupärimise, milles soovib teada saada, miks otsustati kohalikelt omavalitsustelt ära võtta toetus ülikiire internetiühenduse rajamiseks maapiirkondadesse. Ministri käitumine pole usaldusväärne, see seab maapiirkonnad taas vaeslapse rolli ning mõjutab dialoogi ja usaldussuhet valitsuse ning omavalitsuste vahel veelgi.

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Haukanõmm: rohkem raha Haigekassale ei muuda eriarstiabi kättesaadavamaks

Vabaerakonna fraktsioon esitas täna arupärimise tervise– ja tööminister Jevgeni Ossinovskile. Saadikud küsivad arstiabi parema kättesaadavuse ja tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse kohta ning soovivad teada, kas ainuüksi eriarstiabi täiendav rahastamine on piisav praeguse süsteemi efektiivsemaks muutmiseks.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm