November 2017

Vabaerakonna pöördumine kahe tooli seaduse tühistamiseks võeti menetlusse

Vabaerakonna poolt algatatud kollektiivne pöördumine kahe tooli seaduse tühistamiseks võeti Riigikogu juhatuse poolt menetlusse ning seda hakkab arutama põhiseaduskomisjon.

„Me kutsume Riigikogu üles kehtestama reeglit, mille alusel uus omandatud mandaat tühistab eelmise. Sellest hetkest, kui Riigikogu liige on valitud kohaliku volikogu liikmeks, lõpeb tema mandaat Riigikogu liikmena ja vastupidi,“ ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Ammas: meie eesmärk on tasakaalus riigieelarve

Vabaerakonna fraktsioon esitas 2018. aasta riigieelarvesse 27 muudatusettepanekut, mis puudutavad valdavalt ministeeriumide tööjõu- ja majandamiskulude vähendamist. Muudatusettepanekud on viinud eelarve tasakaalu, isegi väikesesse ülejääki.

„Nagu me ka juba eelarve üleandmisel mõista andsime, on Vabaerakonna fraktsiooni soov vähendada eeskätt riigiasutuste tööjõu- ja majandamiskulusid. 14 sellesisulist muudatust me ka esitasime,“ ütles Vabaerakonna saadik Andres Ammas

Mikser vastab Vabaerakonna arupärimisele rahvaste enesemääramisõiguse kohta

Esmaspäeval vastab Riigikogus Vabaerakonna arupärimisele rahvaste enesemääramisõiguse kohta välisminister Sven Mikser. Eesti välisministri poolt ei pälvinud hukkamõistu politseivägivald Kataloonia elanike suhtes, mis on mõistetamatu ning õiglustunnet riivav.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonna juht on Üllar Vana

Pühapäeval pidas Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkond oma üldkogu Võrus Pubis 17. Piirkond valis omale viieliikmelise juhatuse, esimehe ja esinduskogu esindajad.

Piirkonna juhatusse valiti Üllar Vana, Kati Kongo ja Kristi Varul Põlvamaalt, Tanel Valk Valgamaalt ja Urmas Ott Võrumaalt. Juhatus kinnitas ühehäälelt piirkonna juhiks Üllar Vana. Vana on 36 aastane, abielus ja kolme poja isa, ta kuulus ka eelmisesse Kagu-Eesti piirkonna juhatusse.

Seotud piirkond: 
Kagu-Eesti
Seotud inimene: 
Üllar Vana
Artur Talvik
Monika Haukanõmm
Kati Kongo
Urmas Ott
Kristi Varul

Krista Aru: Millist teadus-poliitilist eesmärki teenib Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi liitmine?

Vabaerakonna fraktsioon andis täna haridusminister Mailis Repsile üle arupärimise, milles soovib teada Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi (KBFI) liitmise tagamaid Tartu Ülikooli või Tallinna Tehnikaülikooliga. 

„KBFI on unikaalne ja Eestis ainus oma seaduse alusel tegutsev sünergiline teadusasutus, milles tehtava teadustöö maht on suuruselt teisel kohal kõikide Eesti teaduasutuste võrdluses. Küsimusi tekitab, millist teadus-poliitilist eesmärki teenib selle likvideerimine iseseisva teadusasutusena,” ütles Vabaerakonna saadik Krista Aru.

Talvik: korraldame protestimeeleavalduse RB ümber toimuva salatsemise vastu

Teisipäeval, 7. novembril kl 13 kogunevad Rail Balticu (RB) projekti avalikku ning ausat asjaajamist toetavad inimesed Toompeale, et anda edasi oma meelsus inimestega manipuleerimise, dokumentidega salatsemise ja nende varjamise lõpetamiseks. Edasi liigutakse rongiga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumisse (MKM) RB projekti dokumentatsiooniga tutvuma.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Kübarsepp: Palol pole õigust omavalitsusi süüdistada

Eile pealelõunal toimus Riigikogus omavalitsusjuhtide, kiire interneti tagamiseks moodustatud MTÜ-de, Elektrilevi ja Telia esindajate lairibavõrgu toetusrühma ja Riigikogu e-Eesti toetusrühma ühisistung ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Paloga. Kohtumisel jäid konstruktiivse koostöösoovi asemel kõlama Palo süüdistused omavalitsuste suunas.

Põltsamaal saab kokku Vabaerakonna kümnes Esinduskogu

Täna ja homme toimub Põltsamaal Vabaerakonna kümnes Esinduskogu, kus tehakse kokkuvõte kohalike omavalitsuste valimistest, kinnitatakse erakonna ettepanekud Eesti majanduse elavdamiseks ning vabaühenduste tegevuse toetamiseks.

„Vabaerakonna Esinduskogu saab kokku vastavalt vajadusele, kuid kindlasti paar korda aastas. Siin arutame nii poliitilisi algatusi, tegevuskava ning see on ka võimalus näha piirkondade toimekaid inimesi, keda pealinnas just tihti ei kohta,“ ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Seotud inimene: 
Artur Talvik
Andres Herkel
Monika Haukanõmm
Jüri Adams
Inna Rose
Jaanus Ojangu
Silver Liiv
Siiri Käpa
Kaul Nurm

Herkel: volikogu komisjonide koosseisu kinnitamisel peab lähtuma demokraatia printsiibist

Vabaerakonna fraktsioon annab täna õiguskantsler Ülle Madisele üle arupärimise, milles juhib tähelepanu võimuerakondade takistavale tegevusele opositsioonil volikogude töös kaasa rääkida.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Talvik: Poliitika pole pesupulber, mida peaks inimestele ülevoolava reklaamiga müüma

Täna on Riigikogus esimesel lugemisel Vabaerakonna fraktsiooni esitatud seaduse eelnõu, millega tehakse ettepanek muuta poliitilise välireklaami põhimõtteid- seal hulgas piirata poliitilise välireklaami mahtu ning sellele tehtavaid kulutusi.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond kingib oma katuseraha sajandaks sünnipäevaks Eesti kogukondadele

Vabaerakond loob koostöös MTÜ-ga Eesti Külaliikumine Kodukant Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul fondi, millest vabaühendused saavad taotleda raha kohalike kogukondade arendamiseks. Fondi rahastab Vabaerakond temale eraldatud nn katuserahast.
 

„Vabaerakond on otsustanud teha Eesti sajandaks sünnipäevaks kingituse fondi näol, mida rahastame meile eraldatud katuserahast ning mille eesmärgiks on toetada kohalikke kogukondi,“ ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Ammas: milliseid riigi huve teenib valitsuse otsus toetada erasadamat?

Vabaerakonna fraktsioon saatis majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile kirja, milles soovib teada Mõntu Sadam OÜ-le eraldatud 400 000 euro kohta. Põhjendus 2018. aasta riigieelarve seletuskirjas selle summa kohta puudub. Küll aga on rahaeraldise saanud sadama omanik Mihkel Undrest Keskerakonna Saaremaa piirkonna juht.

MTÜ Korruptsiooniradar ootab Valge kampsuni kandidaate

MTÜ Korruptsiooniradar kuulutas välja konkursi Valge kampsuni kandidaatide leidmiseks. Valge kampsuniga annavad Vabaerakond ja Korruptsiooniradar kord aastas subjektiivse hinnangu moraalselt taunitavatele praktikatele või tahtmatusele teostada võimu läbipaistvalt ja avatult. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 30. november 2017.