Jaanuar 2018

RMK ülesanne pole dividendidega eelarveaukude lappimine

Vabaerakonna fraktsioon esitas Riigikogule muudatusettepanekud looduskaitse- ja metsaseadusesse. Ettepanekute kohaselt võetakse Riigimetsa Majandamise Keskuselt (RMK) ära kohustus maksta riigieelarvesse dividende. Samuti hoiatab Vabaerakond selle eest, et eelnõuga tahetakse anda RMK-le finantsilisi kohustusi, mille üle pole veel isegi arutelusid alustatud. 

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Vabaerakonna fraktsioonis alustas nõunikuna tööd Vahur Kollom

Täna on esimene tööpäev Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni nõunikul Vahur Kollomil. Tema peamisteks tööülesanneteks on fraktsioon liikmete juriidiline nõustamine ning nende abistamine eelnõude, arupärimiste ja kirjalike küsimuste koostamisel.

Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Vabaerakonna kampaaniajuhiks kinnitati Ivo Rull

Vabaerakonna juhatus kinnitas oma järgmise aasta Riigikogu valimiskampaania juhiks Ivo Rulli. Parteitu Ivo Rull on kommunikatsiooniekspert, koolitaja ja literaat, kes alates möödunud sügisest tegutseb ka Viimsi volikogu liikmena (valimisliit Kogukondade Viimsi).

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul kaasati Ivo Rull eeskätt tema poolt varasemalt edukalt juhitud valimiskampaaniate tõttu. 

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond alustab rännakutega Põlvast

Vabaerakond alustab 18. jaanuaril Eesti rännakut esimese peatuskohaga Põlva kultuurikeskuses kell 19. Oma kodukoha peremehed ja otsustajad on sealsed inimesed ning kohalikega Vabaerakond rännakul kohtuda soovibki. Et teada saada, mis eestlasi nende kodupaigas tegelikult kõnetab ning kuidas elu väljaspool suuremaid linnu elamisväärsemaks muuta.

Seotud piirkond: 
Kagu-Eesti
Seotud inimene: 
Artur Talvik
Üllar Vana

Monika Haukanõmm: Eesti võiks edasi minna ilma Reinsaluta

Vabaerakonna aktiivsed naisliikmed tegid täna üleskutse liituda justiitsminister Urmas Reinsalu vastase protestiaktsiooniga sotsiaalmeedias kasutades selleks sõna- ja märgiühendit #ilmareinsaluta.

“Justiitsiminister Urmas Reinsalu on läinud oma sõnavõttudega liiale ning meie soov on, et Eesti liiguks edasi ilma Reinsaluta,” ütles Vabaerakonna saadik ja Vabaerakonna Esinduskogu eestseisuse juht Monika Haukanõmm.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Laheda Mutid soovitasid Põlvas Vabaerakonnal kehtestada kaks uut maksu

Just nii soovisid Vabaerakonna Põlva Rännakul kohalikud meelelahutajad Laheda Mutid, kes oma sketšiga Vabaerakonna Eesti Rännaku esimeses peatuspaigas lõpetasid ning soovitasid kehtestada uued maksud – kättemaksu ning ettemaksu, sest niikuinii võetakse kogu raha maksudena ära, parem juba ette maksta. Põlvas oli jutuks elu ääremaal ja õhtu sõnastatud teadlikult provotseerivalt: “Elu ääremaal- kas ainult lollidele ja rikastele?! ”.

Seotud piirkond: 
Kagu-Eesti
Seotud inimene: 
Artur Talvik
Üllar Vana

Krista Aru: kõik omandireformi käigus tagastatud ehitismälestised vajavad kaitset

Vabaerakonna fraktsioon andis täna riigihalduse minister Jaak Aabile üle arupärimise erastamisest laekuva raha kasutamise seaduse muutmise eelnõu kohta. Saadikud on seisukohal, et erastamisest laekuvat raha peaks kasutama omandireformi käigus tagastatud ehitismälestiste, seal hulgas ka ehitismälestisena kaitse alla võetud talude taastamiseks.

Seotud inimene: 
Krista Aru

Vabaerakond noomib Teliat: te ei käitu vastutustundlikult

Vabaerakonna fraktsioon küsis eile Riigikogus justiitsminister Urmas Reinsalult selgitusi väikeaktsionäride kaitse kohta. Näiteks toodi Telia suhtumine endistesse Eesti Telekomi väikeaktsionäridesse. Täna saatis Vabaerakond Telia Rootsi peakontorile ka avaliku kirja, kus paluti Eesti kohtuotsust täita ning väikeaktsionäridele välja maksta täielik kompensatsioon nende aktsiate väljaostmise eest.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Artur Talvik: Reinsalu umbusaldamine on preemia tema „elutööle“

Vabaerakonna juhatus on ühehäälselt justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldushääletuse poolt. Erakonna esimees Artur Talvik toob välja, et umbusaldusavalduse ainsaks põhjuseks pole justiitsministri viimaste päevade väljaütlemine, vaid kogu tema poliitline tegevus.

Seotud inimene: 
Artur Talvik
Ain Ostra

Vabaerakonna avatud nimekirjade eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise

Täna oli Riigikogus esimesel lugemisel eelnõu, mille jõustumisel saaksid Riigikokku ja Tallinna volikokku need kandidaadid, kelle isiklike häälte osakaal on kõige kõrgem, mitte need, kes on pandud kõrgemale kohale erakonna poolt koostatud nimekirjas. Teiste sõnadega osutub valituks see, kellel on rohkem valijaid.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Elvas toimub Vabaerakonna üheteistkümnes Esinduskogu

Eeloleval nädalavahetusel, 26. ja 27. jaanuaril toimub Elvas Vabaerakonna üheteistkümnes Esinduskogu. Kohtumise põhirõhk on suunatud Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistele ning erakonna programmi koostamisele, mille üks osa on ka äsja valminud majandusprogrammi põhialused.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Vabaerakonna värske majandusprogramm toob esile teenusmajanduse

Nädalavahetusel, 26. ja 27. jaanuaril toimunud Vabaerakonna üheteistkümnendal Esinduskogul kinnitati majandusprogrammi põhialused, mis tuginevad inimese vabadusele tegutseda ja tagada enda ja oma pere toimetulek bürokraatiavabalt.

Kohtumise põhirõhk oli suunatud Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistele ning erakonna programmi koostamisele, mille oluline osa on nädalavahetusel  esinduskogul vastu võetud majandusprogramm.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm
Artur Talvik