Mai 2018

Herkel Mäggile: miks tõusid omavalitsejate palgad tuhandete eurode võrra?

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liikmed annavad täna vastsele riigihalduse minister Janek Mäggile üle arupärimise, milles saadikud soovivad teada, millega põhjendab ettevõtluse taustaga minister paljudes omavalitsustes aset leidnud vallavanemate ja linnapeade, abivallavanemate ja abilinnapeade ning volikogude esimeeste ja aseesimeeste hüppelist palgakasvu ja miks on omavalitsusjuhtide palgatõus sageli kiirem, kui riigi poolt prioriteediks tunnistatud päästjate, politseinike ja õpetajate palgatõus.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Haukanõmm: pensionisüsteemi uuendamine on kurbmäng numbritega solidaarsuse egiidi all

Täna on Riigikogus esimesel lugemisel riikliku pensionikindlustuse seaduse eelnõu, millel on esmapilgul mõistlik ja võib öelda isegi positiivne sõnum- tagada inimestele piisav sissetulek  ja kaitse vaesuse vastu pensionipõlves. Palju huvitavam on aga lõhe avalikult välja käidud sõnumite ja tegelikkuse vahel, toob välja Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees ja Vabaerakonna saadik Monika Haukanõmm.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Vabaerakonna Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna linnaosade ühispiirkonna esimeheks valiti Külliki Kübarsepp

Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna linnaosade ühispiirkonna juhatus valis juhiks Riigikogu liikme Külliki Kübarsepa. Kübarsepa sõnul on uue vastvalitud piirkonna juhatuse suurim ülesanne valmistuda Riigikogu valimisteks ja teha neil valimistel edukas tulemus. 

Seotud piirkond: 
Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinn
Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Vabaerakonna esimeheks valiti Andres Herkel

Täna Tallinna Ülikoolis toimunud Vabaerakonna üldkogul valiti 128 häälega erakonna esimeheks Andres Herkel. Juhatuse liikmeteks said Lii Ramjalg, Monika Haukanõmm, Jaanus Ojangu, Jüri Adams, Kaul Nurm, Vahur Kollom, Ain Ostra, Enn Meri, Elo Lutsepp ning Vello Väinsalu. Samuti kinnitati erakonna üldprogramm.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel meenutas oma täna peetud kõnes Vabaerakonna manifesti esimest lauset: „Me tuleme, sest me ei ole nõus Eesti poliitilise kultuuriga, mis on jäänud inimestele kaugeks ega väljenda enam ammu nende tegelikke ootusi.“

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakonna töövõimega on kõik korras: Talvik jätkab Vabaerakonna toetajaliikmena

Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik astus 13. mail erakonnast välja, kuid jääb edasi Vabaerakonna toetajaliikmeks ega lahku Vabaerakonna riigikogu fraktsioonist.

Talvik kinnitab, et ta ei lahku poliitikast. “Ma jätkan Vabaerakonnas samamoodi nagu enne esimeheks saamist ehk toetajaliikmena. Tunnen end Vabaerakonnas sellises saatuses väga hästi,” lisas Talvik.

Seotud inimene: 
Artur Talvik
Andres Herkel

Kübarsepp: soovime vähemalt kolme ministrikoha kaotamist

Vabaerakonna fraktsiooni liikmed andsid täna Riigikogu juhatusele üle eelnõu Vabariigi Valitsuse seaduse muutmiseks. Muudatuse eesmärk on kaotada ära vähemalt kolm ministri ametikohta ning vähendada ministrite poliitiliste nõunike arvu. Kolme ministri ja seitsme nõuniku ametikoha kaotamisega hoiab riik ühes aastas kokku pool miljonit eurot.

Seotud piirkond: 
Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinn
Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Kübarsepp: Tallinn vajab suurpuhastust

Vabaerakonna Haabersti, Kristiine, Põhja-Tallinna linnaosade ühispiirkonna juht Külliki Kübarsepp soovitab Tallinna linnajuhtidel teha  kiiremas korras omaalgatuslikult üks suurpuhastus.

„Tallinna linnaametid kubisevad korruptantidest. Usun, et tänane kinnipeetav, Sõle spordikeskuse juht, pole viimane. Kui Tallinna linnavõim soovib ka tegelikult korruptsiooni vastu võitlemisega tegeleda, tuleb lisaks koolitustele ja erinevate juhiste koostamisele linnaametites üks korralik suurpuhastus läbi viia,“ tegi Kübarsepp ettepaneku. 

Seotud piirkond: 
Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinn
Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Aru: Ettevõtluskonto loomisega on inimesi teadlikult petetud

Vabaerakonna saadikud annavad täna rahandusminister Toomas Tõnistele üle arupärimise ettevõtluskonto kohta. Saadikud soovivad teada, miks tänavu jaanuaris tööd alustama pidanud ettevõtluskonto pole siiani tööle hakanud ning kes selle eest vastutab.

Seotud inimene: 
Krista Aru

Kollom: Lõpetage lapsevanemate kiusamine Tartus

Populaarsete koolide ülerahvastatus Tartus ei ole tekkinud üleöö. Õppekvaliteet ja õpikeskkond on paraku kooliti erinev. Seetõttu jagunevad lapsed koolide vahel ebavõrdselt. 

Linna esimese lisaeelarve suurus on 12,5 miljonit eurot ja hea tahte korral on võimalik teha uus lisaeelarve ning leida vajalik summa.  Tartu Tamme Kooli juurde moodulite püstitamise ja rentimise kulu viieks aastaks pidi jääma alla 300 000 euro. Tamme kooliga tekkinud küsimused vajavad selget lahendust.

Seotud piirkond: 
Tartu linn
Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Ood tselluloosile ehk terve Mendelejevi tabel Emajõe vee koostises

Muusikaga lähemalt seotud Vabaerakonna liikmed kirjutasid 19. mail Tartus toimuva tselluloositehase vastase meeleavalduse “Emajõe kett” toetuseks laulu. Laulusõnad sündisid kollektiivsete mõttetalgute käigus ning muusikapala esiettekanne toimus 17. mail Vaiatul.

Vabaerakonna Tartu piirkonna juht Heiki Lill peab rahvaalgatusi ning oma meelsuse näitamist oluliseks, liiati, kui see puudutab tartlaste elukeskkonda ning sealse looduse seisundit. 

Vabaerakonna Järva- ja Viljandimaa piirkond sai uue juhatuse

Erakonna Järva- ja Viljandimaa piirkond valis juhatuse, kuhu kuuluvad Ain Ostra, Ene Kool, Heiki Rips, Hanno Kirschfeldt ja Reelika Joakit. Esimeheks valiti taas Ain Ostra.

Järva- ja Viljandimaa piirkonna esimeheks valitud Ostra tõi välja, et tema järjekordne ametiaeg piirkonna juhina on talle väga suureks eeliseks. „Ma tunnen Järva- ja Viljandimaad ning siinseid inimesi hästi ning töö jätkub samas vaimus,“ tõi Ostra välja ning lisas, et uue suunana soovib ta suuremat rõhku pöörata tööle Järvamaal, kuna liikmete aktiivsus seal on väike.

Seotud piirkond: 
Järva- ja Viljandimaa
Seotud inimene: 
Ain Ostra

Herkel: Vabaerakonna uue programmi keskmes on õnnelik ja vaba inimene

Vabaerakonna uus üldprogramm keskendub inimesele ning majanduskeskkonnale tema ümber. Me kutsume oma programmiga ellu aktiivse majanduspoliitika, mis soodustab tootlikkuse kasvu, teadmistepõhise majanduse arengut ning inimese vabadust tegutseda ja saada oma töö viljadest kasu, toob välja erakonna esimees Andres Herkel.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakonna fraktsioon soovib muuta korruptsioonivastase erikomisjoni koosseisu

Vabaerakonna fraktsioon annab täna Riigikogu juhatusele üle eelnõu korruptsioonivastase erikomisjoni koosseisu muutmiseks ning teeb ettepaneku nimetada senise liikme Andres Herkeli asemel erikomisjoni liikmeks Artur Talviku. 

Seotud inimene: 
Andres Herkel
Artur Talvik

Vabaerakonna Harjumaa piirkond valis uue juhatuse

26. mail valis Vabaerakonna Harjumaa piirkond uue viieliikmelise juhatuse.

Aruandega esines senine juhatuse esimees Aivar Haav, kes tõdes, et piirkonnaorganisatsioon on jätkuvalt Vabaerakonna üks suuremaid nii liikmete kui ka potentsiaali poolest. Sellesse kuulus 25. mai seisuga 88 liiget ja kuus toetajaliiget.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli nimel tervitas harjulasi tegevjuhi kandidaat Alar Mutli, kes tunnistas aktiivse omavalitsustegelasena, et tal tuleb teha senises elus seoses uue ametiga mitmeid ümberkorraldusi.

Seotud piirkond: 
Harjumaa
Seotud inimene: 
Aivar Haav

Haukanõmm Ivale: kui haige peab laps olema, et ta riigilt abi saaks?

Vabaerakonna saadikud andsid täna sotsiaalkaitseminister Kaia Ivale üle arupärimise puudega laste eluks ja arenguks vajalike abivahendite kättesaadavuse kohta. Fraktsiooni ajendas ministrilt selle teema kohta küsima 7- aastase Jesperi lugu, kelle vanemad olid sunnitud lapse õiguste kaitseks ja riigi toega ortoosi soetamiseks riigi vastu kohtusse pöörduma. Jesperi lugu pole kahjuks üksikjuhtum, ütles Vabaerakonna saadik ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm. 

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm