Juuni 2018

Vabaerakond soovib vähendada riigikogulaste kuluhüvitisi kolm korda

Vabaerakond andis sisse Riigikogu liikme staatuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on vähendada riigikogu liikme tööga seotud kuluhüvitist.

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni nimel teeb erakonna esimees Andres Herkel ettepaneku vähendada riigikogulaste kuluhüvitist praegusega võrreldes kolm korda ehk kümne protsendini riigikogu liikme ametipalgast.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakonna juhatuse liige: Tabiverre kavandatav tehas vajab samuti põhjalikku keskkonnamõjude hindamist

Vabaerakond peab oluliseks arenguks, et avalikkuse survel on nii Est-Fori puidurafineerimistehase rajajad kui valitsus loobumas eriplaneeringu vormis tehase rajamise plaanidest Tartu külje alla, kuid nii mastaapse tehase rajamiselt tuleks kaasta kohalik kogukond ja viia läbi keskkonnamõjude põhjalik hindamine.

Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Vabaerakond kinnitas aseesimeheks Kaul Nurme

Vabaerakonna juhatus kinnitas aseesimeheks kauaaegse Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektori Kaul Nurme (67).

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul keskendub Kaul Nurm erakonna aseesimehena maaelu, regionaalpoliitika ja Euroopa Liidu küsimustele.

"Heameel on tõdeda, et Vabaerakond on värske aseesimehe näol saanud olulistes valdkondades tugeva eestvedaja," ütles Herkel.

Seotud inimene: 
Kaul Nurm

Vabaerakonna aseesimees: tselloloositehase arendajad võinuks vältida annetusi Reformierakonnale

Vabaerakonna aseesimehe Kaul Nurme hinnangul ei muuda Est-Fori uus plaan rajada tselluloositehas Tabiverre suures plaanis midagi. Nurme sõnul seisneb tehaserajajate põhiprobleem selles, et nad on kaotamas avalikku usaldust.

"Kes vähegi viitsib kaarti vaadata, siis Tabiveres ei ole peale Saadjärve ühtki arvestatavat veekogu, kuhu suunata tehasest väljuv reostatud vesi. Kui isegi uskuda arendajate seisukohti, et vee ärajuhtimiseks tuleb ehitada torustik kuni Emajõeni, siis viimase ega Peipsi probleemi ei lahenda see kuidagi," selgitab Nurm.

Seotud inimene: 
Kaul Nurm

Vabaerakond: riiklike eriplaneeringute algatamine peab olema kohalike inimestega läbi räägitud

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees, maaelu komisjoni liige Artur Talvik andis riigikogus üle planeerimisseaduse täiendamise seaduse eelnõu, mis kohustab valitsust erahuvides algatatud eriplaneeringu korral tegema koostööd kohaliku omavalitsuse üksustega. Vabaerakonda ajendas eelnõud algatama Tartu tselluloositehase eriplaneering, mille algatamist ei kooskõlastatud Tartu linnaga ega kohaliku kogukonnaga.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond soovib järgmises riigikogus saada vähemalt kümme kohta

Vabaerakonna juhatus arutas erakonna valimisnimekirja koostamise põhimõtteid. Vabaerakond kutsub lähtuvalt oma põhikirjast lisaks erakonna liikmetele oma riigikogu valimisnimekirja vabu kandidaate, kodanikuühenduste või liikumiste esindajaid.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Haukanõmm: teeme ettepaneku mitmekordistada puudega laste toetusi

Vabaerakonna fraktsioon esitab täna Riigikogu juhatusele eelnõu ettepanekuga muuta puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seadust. Ettepanek on suurendada puudega laste toetusi tasemeni, et tagatud oleks nende iseseisev toimetulek, sotsiaalne hakkamasaamine ja tervetega võrdsed võimalused, toob välja Vabaerakonna saadik ning Riigikogu Sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni juhib Andres Herkel

Tänasest alates juhib Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni erakonna esimees Andres Herkel. Muudatus on seotud Herkeli saamisega erakonna esimeheks ning Vabaerakonna fraktsiooni senise juhi Artur Talviku tööle asumisega Riigikogu Korruptsioonivastase erikomisjoni juhina.

„Eks see on paljudele ootuspärane, et erakonna juht on ka Riigikogu saadikurühma juht. See pole ilmtingimata reegel, kuid nii on see enamasti ka teistes erakondades. Fraktsiooni liikmete ootus oli, et ka Vabaerakonnas oleks see nii,“ toob välja fraktsiooni esimeheks saanud Herkel

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakond andis üle Metsarahu manifesti allkirjad: manifest nõuab hoogustuvate lageraiete otsustavat piiramist

Vabaerakond kogus Metsarahu manifestile kolme kuuga 1649 allkirja. 15. juunil andsid erakonna aseesimees Kaul Nurm ja juhatuse liige Vahur Kollom riigikogu aseesimees Enn Eesmaale kogutud allkirjad üle.

Seotud inimene: 
Kaul Nurm
Vahur Kollom

Parlamendi kõige töökam rahvasaadik on Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru

Lõppenud kevadhooaja kõige töökam riigikogu liige oli Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Krista Aru. Ta võttis ühtekokku 147 korda sõna, esitas 19 arupärimist ja osales 70 istungil 71st. Aru on parlamendi kultuurikomisjoni ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni liige.

Krista Aru peab oma suurimaks ettevõtmiseks lõppenud tööperioodil olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Eesti keel kui riiklik taristu“ korraldamist. Ühtlasi algatas Aru seejärel riigikogu eelnõu menetluse, milles tehakse ettepanek muuta emakeelepäev 14. märts riigipühaks.

Seotud inimene: 
Krista Aru

Kirjastaja: Reinsalu plaan on üksikvanema suhtes selgelt pahatahtlik ja küüniline

Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna juhi, kirjastajast nelja lapse ema Heli Künnapase hinnangul on Urmas Reinsalu juhitava justiitsministeeriumi plaan muuta elatisraha maksmise süsteemi eluvõõras, kitsarinnaline ja üksikvanema suhtes selgelt pahatahtlik.

Seotud inimene: 
Heli Künnapas

Vabaerakonna juhatuse liige: riik peab Palo korterite ehitamise asemel looma noorte perede jaoks maamajade eramurendi võimaluse

Vabaerakonna juhatuse liige, Viljandimaal elav Ain Ostra teeb ettepaneku luua noorte perede jaoks riiklik eramurendi programm.

Seotud inimene: 
Ain Ostra

Monika Haukanõmm: kuulujutud on enne valimisi poliitika loomulik osa

Eesti Päevaleht kirjutab, et Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige, parlamendi sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm kandideerib riigikogu valimistel, kuid ei ole teada, millise erakonna nimekirjas. Eesti Päevalehe andmetel olevat Haukanõmme käinud oma ridadesse kutsumas nii sotsialistid kui reformierakondlased. Haukanõmm kinnitab, et Eesti Päevaleht fantaseerib.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm