August 2018

Jaanus Ojangu: kui Eesti Energia juht lubab 30-protsendilist hinnatõusu, peab valitsus sekkuma

Vabaerakonna juhatuse liikme, elektrisüsteemide inseneri Jaanus Ojangu sõnul peab valitsus maaelu edendamiseks suurendama toetusi uute elektri liitumiste soodustamiseks kaugemal suurtest keskustest. See tekitaks ettevõtjates ja elanikes usaldust riigi vastu ja turvatunde, et nad on maale oodatud.

Seotud inimene: 
Jaanus Ojangu

Herkel: Toomi ja Ratase jutt korruptsiooni taunimisest on piinlikult silmakirjalik

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni juht ja riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni endine esimees Andres Herkel ütleb Narvas lahvatanud korruptsioonikriisi kommenteerides, et küürakat ravib ainult haud, aga Keskerakonda kapo. „Seoses Narva volikogu liikmete ülekuulamisega ja arvestades oodatavat pereheitmist volikogus meenub riigikogu korruptsioonivastase komisjoni Narvas käik. Küsisin, miks rikutakse seadust ega lasta opositsiooni esindajaid volikogu komisjonidesse.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Kübarsepp: riik ei tohi võtta endale kohustusi, mida ei suuda praegu ega hiljem täita

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni ja parlamendi õiguskomisjoni liikme Külliki Kübarsepa hinnangul on idapiiri ehitamisest kujunenud täiesti juhitamatu protsess, millest ei käi jõud üle ka Jüri Ratase valitsusel.

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Vabaerakonna avalik pöördumine Jüri Ratase ja Jevgeni Ossinovski poole

Vabaerakond soovib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis topeltministrite kohtade kaotamist. Seoses ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Urve Palo ametist tagasiastumisega on selleks taaskord tekkinud head eeldused.

Vabaerakond tõdeb, et topeltministrid on hägustanud valdkondade vastutusalasid, pole parandanud avalikku haldust ning on toonud kaasa uute poliitiliste ametikohtade loomise.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakond soovib vähendada Riigikogu liikme lahkumishüvitist

Vabaerakonna Riigikogu fraktsioon esitas täna menetlusse Riigikogu liikme staatuse seaduse eelnõu. Sellega soovitakse vähendada Riigikogu liikmete nn. mandaadist vabatahtliku loobumise kompensatsioon kolme kuu ametipalgalt ühe kuu palgale. Samuti piiratakse selle saamise võimalust nii, et ka väikese kompensatsiooni saamiseks peab olema saadik töötanud Riigikogus vähemalt kaks aastat. Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni ja erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on Riigikogu praeguses koosseisus saadikute ametist lahkumine epideemiline.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakond pärib peaminister Rataselt, miks sallib valitsus maksumaksja raha vastutustundetut kasutamist

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liikmed esitasid peaminister Jüri Ratasele arupärimise, milles ootavad selgitusi, miks on idapiiri ehitus kallinenud esialgselt 70 miljonilt eurolt praeguseks 320 miljoni euroni koos iga-aastase hoolduskuluga. Ühtlasi soovib Vabaerakonna riigikogu fraktsioon teada, kas idapiiri säästvamaks väljaehitamiseks on otsitud ja kaalutud odavamaid lahendusi.

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp