Detsember 2018

Vabaerakonna fraktsioon: Loksa ja Tallinn raiskavad võidu maksumaksja raha

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liikmed esitasid arupärimise riigikontrolör Janar Holmile, milles tuntakse huvi, millised on riigikontrolli ettepanekud poliitilise korruptsiooni vähendamiseks seoses omavalitsuste infotegevuse ja reklaami- ning kommunikatsiooniraha kasutamisega.

Riigikontrolli auditis „Omavalitsuste infotegevus valdade ja linnade infolehtedes“ on tähelepanu juhitud maksumaksja raha kasutamisele poliitilistes erahuvides. Selline tegevus riivab nii maksumaksjate, poliitiliste konkurentide, ühiskonna kui terviku huve ja õiglustunnet.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakonna uueks juhatuse liikmeks sai tuntud kirjanik

Vabaerakonna juhatuse liikmeks sai erakonnast lahkunud Ants Ermi asemel kirjanik ja Heli Kirjastuse omanik Heli Künnapas. „Minu jaoks on ülimalt oluline, et Eesti perekond oleks tugev ja õnnelik. See mõte viib tegelikult kõigi teemadeni. Peame reaalselt veel rohkem toetama lastega peresid. Mitte lihtsalt raha laiali jagama, vaid tagama, et oleksid kättesaadavad vajalikud teenused: lasteaed, koolipsühholoog, mõistliku hinnaga kütus jne. Õnneliku perekonna alus on ühtsus. Nii tähendab meie hüüdlause „Terve Eesti heaks!“ minu jaoks ka seda, et Eesti perekond peab olema terviklik.

Seotud inimene: 
Heli Künnapas

Krista Aru tasuta lasteaiakohast: kõrgharidus on Eestis tasuta, aga lasteaiakoha eest peab maksma, see ei ole õige ega õiglane

Vabaerakond algatas koolieelse lasteasutuse seaduse muutmise seaduse, mis tagaks kõigile lastele tasuta lasteaiakoha. 13. detsembril toimus riigikogu suures saalis selle seaduseelnõu esimene lugemine, mille käigus suutsid vabaerakondlased veenda ka valitsusliidu osalisi ootamatult meelt muutma.

Seotud inimene: 
Krista Aru

Vahur Kollom: Pikhof üritab kaaperdada tasuta lasteaiakohtade eelnõu

Vabaerakonna eelnõu tasuta kodulähedaste lasteaiakohtade tagamiseks üritab sotside teenena näidata Helju Pikhof, kel ei õnnestunud eelnõud kaitsta isegi enda erakonnakaaslaste ees. Neljapäeva õhtul, kui esimese lugemise oli läbinud Vabaerakonna eelnõu kodulähedase tasuta lasteaiakoha tagamiseks kõigile lastele, väitis Pikhof meediale nagu oleks tema eelnõu ettekandjana kaitsnud sotside algatust. "On hea meel tõdeda, et erakondadel on olemas teatud küsimustes ühisosa," märkis Tartus Vabaerakonna nimekirjas kandideeriv Vabaerakonna tegevjuht Vahur Kollom.

Seotud inimene: 
Vahur Kollom