Vabaerakond arvas välja ekslikult vastu võetud kriminaalkurjategija

Uudised16.04.2018

Vabaerakond arvas 16. aprillil välja kehtiva kriminaalkaristusega – ta on süüdi mõistetud omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises – Heikki Lättemaa. Ida-Viru piirkond kinnitas Lättemaa liikmeks tänavu 12. aprillil.

„See oli väga halb üllatus, et Vabaerakonna Ida-Virumaa piirkond võttis 12. aprillil kehtiva kriminaalkaristusega Heikki Lättemaa Eesti Vabaerakonna liikmeks. Lättemaa on süüdi mõistetud omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises, tema karistus on kehtiv. Karistusregister on Eestis kõigile avalikult kättesaadav. Ida-Viru piirkonna juht tegi inimliku vea, mille Vabaerakonna büroo täna parandas. 16. aprilli seisuga arvati Lättemaa Eesti Vabaerakonna liikmete seast välja,” rääkis Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak.

Ta ei oska öelda, miks Heikki Lättemaa soovis Vabaerakonnaga liituda. “Seda peaks tema käest küsima,” märkis Meesak.

“Vabaerakond ei luba endale kriminaalide, kontrollimatu tausta ja tegevusega isikute vastuvõtmist. Ses osas valitseb meil nulltolerants. Selliste tegelaste jaoks on mõni teine erakond sobivam. Kontrollime iga uue liikme tausta edaspidi veelgi põhjalikumalt kasutades selleks erinevaid avalikke allikaid.
12. mail toimub Tallinna ülikoolis Vabaerakonna üldkogu, kus valitakse parteile väga vastutusrikkaks valimisteaastaks esimees. Jah, ei saa salata, et oleme märganud tavapäratult aktiivset liitumisavalduste kasvu. Aga nagu öeldud, kontrollime nende isikute tausta põhjalikult. Vabaerakonnast ei saa kunagi IRL-i ega Res Publicat, kuhu uusi, nö õige kandidaadi poolt hääletavaid liikmeid toodi kongressile bussidega ja kõhutäie eest,” rõhutas Vabaerakonna tegevjuht.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.