Vabaerakond: Delfi tegevus pilastab Eesti demokraatiat

Uudised29.01.2019

Delfikäivitas oma portaalis riigikogu Valimismootori 2019, kus lugejad saavad kontrollida,milliste erakondade seisukohtadega nende vaated kõige rohkem kattuvad. Kuigi Vabaerakondkuulub riigikokku, jättis Delfi erakonna sihilikult „mootorist“ välja. Samutiei leia sealt riigikokku pürgivate Elurikkuse Erakonna ega erakonna EestimaaRohelised põhimõtteid.

„Delfiütleb, et valimismootorisse onkaasatud kuus erakonda, kelle toetus peamiste avaldatavate reitingute järgi onnäidanud viimastel kuudel riigikokku pääsemiseks vajaliku valimiskünniseületamise võimalusi. Aga mina ütlen, et Delfi selline tegevus on Eestidemokraatia pilastamine! Demokraatlikus ühiskonnas on neljanda võimu ehk meediavastutus olla demokraatia valvekoer ja kohtunik, mitte ise manipuleeridaavalikku arvamusega,“ kritiseerib Vabaerakonna esimees Kaul Nurm teravalt Delfikäitumist.

Vabaerakonnariigikogu fraktsiooni esimees Andres Herkel ütleb, et antud juhul manipuleeribtoimetus avalikkusega viisil, et valijatele luuakse mulje, justkui ei ole kolmenimetatud erakonda olemaski.

„Demokraatlikus riigisvalivad parlamendi siiski valijad, mitte meediatoimetused. Meediatoimetusteltootaksin eeskätt seda, et nad vahendaksid seda tööd, mida erakonnad riigikogusteevad ja usute või ei, aga selles osas on Vabaerakond olnud eeskujuandev,“rõhutab Herkel.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.