2024.06.07
Karikakrapõllu tükk

Vabaerakond tuli taas ajal, kui kogu Eesti ja Euroopa tegeleb Euroopa Parlamendi valimistega. Taaskord on juhtunud nii, et meie poolt häält anda nendel valimistel kahjuks ei saa. Järgmisel korral on see kindlasti juba võimalik, seekord me lihtsalt ei jõua. Oma soovituse me aga anname siiski.

Ära lase endale eurovalimistega kotti pähe tõmmata. Sind petetakse igal sammul. Seda üritavad teha need, kes reklaamivad ennast äärmuste eest kaitsjana, kuid ometi on nad europarlamendis roheäärmuslusse kukkunud. Osad lubavad sulle valitsuse otsuste vastu europarlamendist vastumürki leida ning kahjuks kõik teisedki ajavad sulle otsest udu. Mõni seltskond või kandidaat on aga seni ajanud ja ajab ka kindlasti edaspidi Eesti riigi vastast asja.

Küsitlused näitavad, et seniseid kandidaate saadab edu. Mõtle hoolega, enne kui neile taaskord hääle annad. Kas nad ikka on seal seisnud Eesti eest, või pigem ajavad erakonna asju? Kas mõni neist on üldse aru saanud, kus ta on ja keda esindab? Nii mõnigi ei ole oma tegudega just väga Ukraina sõbralik. Kas on suudetud peatada Euroopast tulev käskude, keeldude ja reeglite pealetung ning mõni neist saadikutest on seisnud barrikaadidel vohava bürokraatia vastu. Samuti jutt kõiges süüdi olevatest pahadest sotsialistidest ja liberaalidest ning päästvast äärmuslikust konservatismist ei ole äkki samuti midagi muud kui tüüpiline hirmutamist kultiveeriv populism. Vabaerakond näeb, et tänased poliitikud küll pingutavad ja on saavutanud kindlasti midagi ka Eestit esindades, kuid meie hinnangul ei ole see piisav.

Eesti väärib paremat! Ole kriitiline, hoia aru peas ning näe nad läbi.

Vali inimene, kes teeb Euroopa Eesti meelseks, mitte Eesti Euroopa meelseks