Vabaerakond jätab ÜRO rändeleppe toetuseta

Uudised20.11.2018

Vabaerakonna esimehe Kaul Nurme sõnul oli ÜRO rändelepe arutlusel 19. novembri Vabaerakonna juhatuse koosolekul. „Pidevalt muutuvas maailmas on taolised rahvusvahelised aluskokkulepped kahtlemata vajalikud, kuid praegu kirgi küttev versioon ei ole Eestile vastuvõetav,“ ütles Kaul Nurm.

Valitsusel tuleb neil teemadel jätkata arutelusid teiste EL-i riikidega, kuni jõutakse Eesti rahvuslikke huve rahuldava tekstini. „Praegusel kujul esitatud dokument kahjuks ei järgi neid, sisaldades endas mitmeid rännet õigustavaid sõnastusi ja põhimõtteid. Seda arvesse võttes soovitab Vabaerakonna juhatus hääletada sotsiaaldemokraatide algatatud eelnõu vastu,“ sõnas Nurm.

Terve Eesti heaks!

Vabaerakonna juhatuse hinnangul on riigikogule esitatud avalduse eelnõu nõrk ega sisalda ränderaamistiku teksti suhtes kõiki Eesti jaoks olulisi reservatsioone. Seega ei toeta Vabaerakond esitatud eelnõu sõnastust ega ränderaamistikule riigina toetuse andmist.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.