Vabaerakond: lõhestava reklaami tellijad ohustavad riiklikku julgeolekut

Uudised07.01.2019

Vabaerakonna juhatuse hinnangul kujutab eestlaste ja venelaste segregatsiooni kujutava reklaami tellija ohtu riiklikule julgeolekule ja kodurahule. „Eesti200 viskas granaadi lõkkesse,“ ütleb Vabaerakonna esimees Kaul Nurm.

Vaieldamatult tähendab sellises tonaalsuses tehtud reklaam, et ühiskonnapolariseerumine sai veelgi tugevama tõuke ja kodurahu veelgi teravama löögi.

Vabaerakonnahinnangul said Eesti natsionalistlike banaanivabariikide sekka paigutajad endapahatahtlike väidete toetuseks süsteemse materjali, ühe või teise rahvustundegaeriti tundlikus suhtes olevad kodanikud said tõsise emotsionaalse laengu jaüldine, riigikogu valimiste eel niigi habras ühiskondlik üksmeel sai tugeva hoobi.

„Kui 2007. aastal nägid vene eriteenistused kurja vaeva, et Tallinna Tõnismäel tekiks rahvustevaheline mäss ja ajaloo erinevast tõlgendamisest lähtuv etniline konflikt, siis 2019. aastal andis üks riigikokku pürgiv seltskond vastutustundetult ise vene propagandale maitsva kondi hambusse. Pole kahtlustki, et Eesti suhtes vaenulikud elukutselised meelte ja mõtete mõjutajad oskavad seda konti mõnuga ja pikalt järada,“ ütleb Nurm.

Eesti200 juht Kristina Kallas tunnistas erakonna siselisti saadetud kirjas, et eestlasi ja venelasi eraldatuna kujutava plakati tellis Tallinna südalinna nende partei.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.