Vabaerakond loob riikliku käenduse, et ka suurpered saaksid autot liisida

Uudised08.02.2019

Vabaerakonna plaan on nelja ja enama lapsega peredele pakkuda laenu võtmisel riigipoolset käendust. „Tänasel päeval on lasterikastel peredel raske laenu saada, sest ülalpeetavate arv on suur ning laenukõlbulikkuse arvestamisel vaadatakse ka seda arvu,” rääkis Vabaerakonna juhatuse liige ja viie lapse ema Heli Künnapas.

Tema sõnul vajavad suurpered sõiduki soetamisel toetust, sest enamasti elavad nad maal ning ei tasuline, ega tasuta ühistransport enamasti paljulapselisi perekondi ei puuduta. “Meie ei osta kellelegi autot, vaid anname riikliku garantii, mis teeb perele auto liisimise võimalikuks,” toonitas Künnapas.

Ta lisas, et sõiduk on selliste perede jaoks esmatarbekaup. „Isegi kõige väiksem lasterikas perekond kahe täiskasvanu ja nelja lapsega ei mahu tavasõidukisse, nii et suurema auto ostmine on igal juhul vajalik,” lisas ta.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.