Vabaerakond loobus superlobist Jüri Raidla reformikava toetamast

Uudised21.02.2019

Vabaerakonna juhatus tegi otsuse, et erakond ei ühine 21. veebruaril riigireformi läbiviimiseks kavandatud memorandumiga.

Riigikogu võttis 20. veebruaril vastu otsuse „Riigireformi ja hea halduse põhialustest“. Vabaerakond toetab riigireformiga edasiliikumist just riigikogu erikomisjoni tööformaadis ja nende analüüside ja raportite alusel. “Samuti peame oluliseks, et kogu see protsess oleks läbipaistev ja avalik, millesse oleks kaasatud kõik ühiskonnagrupid, mitte ainult ettevõtjate esindajad,” selgitab Vabaerakonna esimees Kaul Nurm.

Vabaerakond peab vandeadvokaat, Eesti ühe parema lobisti Jüri Raidla poolt koostatud riigireformi paketti süsteemituks, samuti ei käsitle see Eesti poliitilise konkurentsi avamist, mida Vabaerakond peab aga ülioluliseks.

“Oleme riigikogu eelnõudes Eesti demokraatia kaitseks esitanud üle 20 läbimõeldud seisukoha, mis kõige olulisemas osas keskenduvad kodanike õigusele olla valitud esinduskogudesse,” räägib Nurm.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.