Vabaerakond rändeleppest: Ossinovski avastas äkitselt, et Eestis on parlament olemas

Uudised19.11.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Andres Herkel ütleb, et selline „oih, mida meist nüüd küll arvata võidakse!“- aeg võiks Eestis möödas olla. „Praegu esitatud kujul Vabaerakond avalduse teksti ei toeta. Kavatseme sellesse teha muudatusettepanekuid, mis väljendavad selgemini Eesti rahvuslikke huve ja on kriitilised raamistikus sisalduvate ohtude ja rännet idealiseeriva keelekasutuse suhtes,“ ütleb Herkel.

Herkeli hinnangul on sotside esimehe Jevgeni Ossinovski käitumine ajal, mil valitsus ei suuda omavahel kokku leppida, silmakirjalik. „Valitsus muutus töövõimetuks, misjärel avastas Ossinovski, et Eestis on parlament olemas. On lausa pentsik, et riigikogu, kellele valitsus ei usalda isegi riigieelarve ridade selget ja üheselt arusaadavat lahtikirjutamist, nüüd äkitselt sotside esimehele meenub,“ on Herkel kriitiline.

Terve Eesti heaks!

Herkeli sõnul on kaks võimalust, mida peaks Eesti rahvuslike huvide eest seismisel silmas pidama. „Esimene võimalus on see, et ränderaamistikuga ei ühineta, aga selgitatakse veenvalt ja julgelt, mis on selles valesti. Teine variant on see, et ränderaamistikuga ühinemisel tehakse omapoolne deklaratsioon, mis rõhutab suveräänset otsustusõigust ja tõmbab tagasi sellistes dokumentidest sisalduvat silmakirjalikku uuskeelt, mis probleemide lahendamise kõrval migrante nunnutab ja kandes jätkuvalt „tulge-tulge“ mentaliteeti,“ kirjeldab Herkel erinevaid võimalusi.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.