Vabaerakond: riigihalduse ministri koht tuleb lõplikult ära kaotada

Uudised17.04.2018

Vabaerakonna saadiku, riigikogu riigireformi probleemkomisjoni liikme Külliki Kübarsepa hinnangul on valitsusel mõistlik läbi viia riigireform valitsuses. Riigihalduse ministri Jaak Aabi tagasiastumise ajel on valitsusel mõistlik algatada riigihalduseministri ametikoha lõplik kaotamine.

„Eelmised riigihalduse ministrid Arto Aas ja Mihhail Korb kinnitasid, et haldusreformi läbiviimise järel sellise ministriportfelliga jätkamist enam vaja pole,“ tuletas meelde Vabaerakonna saadik ja riigikogu riigireformi probleemkomisjoni liige Külliki Kübarsepp.

„Haldusreformi läbiviimiseks on nii valitsuse tasandil, kui ka seadusandlikul tasandil eeltöö tehtud. Selle edukaks jätkamiseks on antud teatepulk kohalikele omavalitsustele,“ nentis Kübarsepp.

Rahandusministeeriumi andmetel on seoses rahvaarvu vähenemisega vaja kokku tõmmata ka riigivalitsemist. Selleks tuleb esimesel võimalusel samme astuda – näiteks teha selgeks, milliseid ülesandeid riik peab täitma või pakkuma. Vastavalt sellele vähendama ametnike arvu. „Me peame panema piiri riigi paisumisele,“ lõpetas Kübarsepp.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.