Vabaerakond soovib anda valimisliitudele õiguse osaleda Riigikogu valimistel

Uudised27.09.2018

Vabaerakond algatas eelnõu, mille eesmärk on taas lubada Riigikogu valimistel esitada kandidaatide nimekirju erakondade valimisliiduna.

Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni liikme Jüri Adamsi sõnul oleks sellist seadust vaja juba järgmise aasta märtsis toimuvateks Riigikogu valimisteks.

„Praegu seadus erakondade valimisliite ei luba. Sel viisil on edukamad erakonnad tõrjunud uustulnukaid ja konkurente. Kuid valimisliidud olid lubatud ja enamiku kandidaatide nimekirjade esitajad kahtedel Riigikogu valimistel, nii 1992. kui 1995. aastal,” ütles Adams.

Erakondade valimisliidud keelati vahetult enne 1999. aasta Riigikogu valimisi.

“Vabaerakond ei näe, et sellel keelul oleks mingit sisulist õigustust. Arvame, et mitme erakonna ühise kandidaatide nimekirja mittelubamine on vastuolus põhiseadusega,” märkis Adams.

Adamsi sõnul peavad lähtuvalt põhiseadusest kehtivad piirangud olema kõikidele ühingutele võrdsed ning samas peab ühingutele  olema tagatud õigused ühiselt tegutsemiseks.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.