Andres Herkel: Vabaerakond soovib järgmises riigikogus saada praeguse kaheksa asemel kümme

Uudised12.06.2018

Vabaerakonna juhatus arutas erakonna valimisnimekirja koostamise põhimõtteid. Vabaerakond kutsub lähtuvalt oma põhikirjast lisaks erakonna liikmetele oma riigikogu valimisnimekirja vabu kandidaate, kodanikuühenduste või liikumiste esindajaid.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on Eesti valimissüsteem kandidaatide esitamisel küllalt piirav. “Selleks, et kandideerida, on vaja painutada end mõne olemasoleva erakonna reeglite järgi, luua vähemalt 500-liikmeline uus erakond või loota üksikkandidaadina sellist edu, mida seni pole ükski üksikkandidaat saavutanud,” rääkis Herkel. “Mida meie pakkuda saame, on avatus, pisut vabamad reeglid ja valmisolek selliseid inimesi edukalt kaasata. Ka praegu on Vabaerakonna saadikutena riigikogus parteitud Krista Aru ja Artur Talvik. Tegemist on väga väljapaistvate parlamendiliikmetega,” ütles Herkel.

Herkeli sõnul on erakonnal valminud mahukas programm, millest lähtuvalt koostatakse eelolevaks sügiseks eraldi valimisprogramm. „Teeme poliitikat, mis on suunatud eelduste loomiseks õnnelike ja vabade inimeste eneseteostuseks. Nagu ka 2015. aastal, jätame ka 2019. aastal meie valimisnimekirjas kandideerijatele vabaduse olla Vabaerakonna liige või mitte. Tähtis on, et meie nimekirjas kandideerijad jagaksid Vabaerakonna peamisi programmilisi väärtusi ning oleksid isikutena igati väärikad,“ ütles Herkel.

Vabaerakonna juhatus on seadnud eesmärgiks 2019. aasta riigikogu valimistele vähemalt 10 mandaadi saamise. „Anname endale aru, et alla selle tulemuse ei pruugi me olla võimelised osalema arvestava jõuna üheski koalitsioonis ega saa oma eesmärke realiseerida. Täna oleme parlamendis 8-liikmelise esindusega teinud sihikindlat ja süsteemset tööd, püüdes katta väikese koosseisuga kõiki poliitika valdkondi. Oleme päris kõvasti pingutanud korruptsiooni vastu võitlemiseks, otsustamise avatumaks ja demokraatlikumaks muutmiseks ning riikliku ülekulutamise piiramiseks. Paraku on meil jäänud puudu häältest, et meie ettepanekud oleks otsusteks saanud,“ selgitas Herkel.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.