Vabaerakond soovib panna poliitikud dieedile

Uudised24.10.2018

24. oktoobril andsid Vabaerakonna esimees Kaul Nurm, ajalehe Keskus väljaandja Juku-Kalle Raid, Vabaerakonna juhatuse liige Ain Ostra ning Vabaerakonna koordinaator Kaja Vajak Toompea lossis üle kollektiivse pöördumise „Poliitilise dieedi kolm retsepti“.

Pöördumise võttis vastu Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Vabaerakonna esimehe Kaul Nurme sõnul andis möödunud suvel  pöördumisele allkirja 1310 inimest.

„Pöördumises „Poliitilise dieedi kolm retsepti“ kutsutakse üles toetame nutikat  ja säästlikku valitsemist, mille käigus vähendatakse erakondade rahastamist, Riigikogu liikmete kuluhüvitisi ja ministrite arvu,“ selgitas Nurm.

Juku-Kalle Raid ütles pöördumist üle andes, et Toompeal jookseb riigireformi mehi ringi nagu jõulude eel päkapikke, aga midagi asjalikku nad teinud pole.

„Mõni neist sõidab täna ringi hoopiski kuluhüvitiste eest liisitud suure valge kastiautoga,“ märkis Raid.

Ain Ostra sõnul kõnetas suvistel allkirjade kogumisel inimesi kõige rohkem mõte vähendada kuluhüvitisi ning suunata see raha selliste juhtumite nagu Valga sünnitusosakonna sulgemine ennetamiseks.

„Inimesed tunnevad, et kuluhüvitised niigi kõrgepalgalistele parlamendisaadikutele on väga ebaõiglased,“ ütles Ostra.

Pöördumises juhitakse tähelepanu, et Vabaerakond on juba algatanud sellekohaste eelnõude vastuvõtmist Riigikogus, millega hoitakse kokku vähemalt 4 miljonit eurot aastas.

Pöördumises öeldakse, et seda raha võiks kasutada muudeks otstarveteks, näiteks sünnitusosakondade säilitamiseks Eesti erinevates maakonnakeskustes ja muudeks sotsiaaltoetusteks.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.