Vabaerakond tõstab valimistel esile lihtsa riigi ning suuremad vabadused

Uudised18.08.2018

Täna Kauksis tööd jätkanud Vabaerakonna esinduskogul arutati erakonna põhisõnumeid 2019. aasta märtsis toimuvateks Riigikogu valimisteks.

Vabaerakonna esinduskogu juhi, Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme sõnul  seisab erakond valimistel tasakaalustatud maksureformi, kaasava ja ausa riigivalitsemise, tasakaalustatud metsapoliitika ning inimestele oluliste sotsiaalteenuste kättesaadavuse eest.

„Vabaerakonna hinnangul on ausa ja lihtsa riigi aluseks usaldus. Tänased Eesti elu  probleemid tulenevad sellest, et ametnikud, valitsus ja riigikogulased ei vastuta oma otsuste ning nende tagajärgede eest. Kõige drastilisemaks näiteks on tänase valitsuse aktsiisipoliitika,“ selgitas Haukanõmm.

Vabaerakonna sõnumitoimkonna juht Jaanus Ojangu esitas kokkuvõtte valimissõnumite koostamisest. Vabaerakond toob valimisdebatti ravijärjekordade kaotamise, elektrihinna tõusu peatamise, vaesuse vähendamise, abivajajate toetamise ja paljud muud teemad.

Vabaerakonna esinduskogu kiitis ühehäälsena töödokumendina sõnumitoimkonna ettepanekud heaks.

Lisaks esitas valimisprogrammi regionaalpoliitika kuus peamist teemavaldkonda Vabaerakonna aseesimees Kaul Nurm. Nendeks on omavalitsuste võimekuse suurendamine, regionaalse ebavõrduses vähendamine erinevate toetuste suunamisel, e-teenuste abil avaliku sektori juhtimise lihtsustamine, regionaalsete investeeringute jõuline suunamine maapiirkondadesse, maamajanduse arendamisel väike ja keskmise suurusega ettevõtjate toetamine ning ühistegevuse soodustamine nii maamajanduses kui jagamismajanduse platvormide arendamisel.

„Elutähtsad avalikud teenused peavad olema kättesaadavad igas Eesti nurgas. Ükski investeering ei tohi jääda tegemata sellepärast, et näiteks päästekomando või kiirabi kohale jõudmine ei võtaks üle poole tunni,“ selgitas Nurm.

Vabaerakonna esinduskogu valis ka uue juhatuse, kuhu kuuluvad Märt Läänemets, Kati Kongo ja Elo Lutsepp.

 

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.