Vabaerakond valmistub üldkoosolekuks

Uudised06.05.2019

Nädalavahetusel pidas Vabaerakonna aktiiv Järvamaal Simisalu loodusmajas “kärajaid”, kus arutati erakonna edasimineku ja arenguga seotud küsimusi, sh juhtimisstruktuuri kaasavamaks ja paindlikumaks muutmist ning vastavaid põhikirjamuudatusi.

“Kärajate” eesmärk oli tuua kokku erakonna liikmed andmaks igaühele võimalus öelda välja oma arvamus ja nägemus Vabaerakonna võimalikest arengusuundadest. Arutelu tulemused vormistatakse ettepanekuteks juhatusele ja esinduskogule, kust need lähevad juba otsustena üldkogule vastuvõtmiseks,” ütles ürituse eestvedaja, Vabaerakonna esinduskogu juht Märt Läänemets.

Ta lisas, et kuigi ajatelg ei ole olnud Vabaerakonna jaoks soodne, oleme endiselt uuendusmeelsed ja optimistlikud tuleviku suhtes. “Vabaerakonda on vaja, kuna mitmed meie programmilised seisukohad ei ole või on ebapiisavalt esindatud teiste erakondade programmides ja uue valitsuse koalitsioonileppes, näiteks regionaalpoliitika. Eesti riik on liigselt keskendunud teenuste osutamisele ja peab muutuma kodanikukesksemaks. Et erakond saaks oma ideid ellu viia, peame tegema ka sisemisi muudatusi,” ütles Läänemets.

Eesti Vabaerakonna üldkoosolek toimub 9. juunil Rapla Kultuurikeskuses, kus üheks oluliseks teemaks on põhikirja muudatused.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.