Vabaerakondlased küsivad minister Mäggilt, miks on tema ametikohta vaja

Uudised12.11.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsioon annab sisse arupärimise riigihalduse ministrile Janek Mäggile, kus soovitakse teada, miks ei ole haldusreform oma eesmärke täitnud.

Haldusreform on läbi viidud. Valitsus on loobunud kohalike omavalitsuste rahalise sõltumatuse suurendamisest. „Milleks on riigihalduse ministri ametikohta praegu enam üldse vaja?“ pärivad vabaerakondlased.

„Võrreldes OECD riikidega on Eesti omavalitsuste rahanduslik sõltumatus väike. Kohalike omavalitsuste kulude osakaal kogu valitsussektori eelarvekuludes moodustas 2016. aastal neli protsenti, mis on isegi madalam kui näiteks Kreekas,“ ütleb Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni ja parlamendi õiguskomisjoni liige Külliki Kübarsepp.

Terve Eesti heaks!

Vabaerakondlased soovivad keskerakondlasest ministrilt teada, kuidas ta hindab haldusreformi seaduses seatud eesmärkide täitmist. “Kas ja kuidas on saavutatud omavalitsuste võimekuse kasv avalike teenuste pakkumisel? Mil moel on pärast haldusreformi kohalike omavalitsuste areng muutunud ühtlasemaks,“ soovivad vabaerakondlased teada.

Kübarsepa sõnul on oluline info avalikkuse jaoks ka see, kui palju läks maksma haldusreformi läbiviimine riigieelarvest. „Kas omavalitsusedüldse hoiavad reformi järel raha kokku või kui palju koondamistasusid saanud inimesi lahkus eraettevõtlusesse või siirdus pensionile,“ tunneb Kübarsepp huvi.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.