Vabaerakonna eelnõu kaitseb volikogude opositsiooni

Uudised20.03.2018

Riigikogus tuleb esimesele lugemisele Vabaerakonna eelnõu, millega soovitakse piiri panna opositsiooni õiguste põhjendamatule piiramisele kohalikes volikogudes. Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liikme Andres Herkeli sõnul käib jutt Narva, Viimsi, Kohtla-Järve ja teistest volikogudest, kus opositsioon ei saa komisjonides kohti.

Herkeli sõnul on eelnõul kaks eesmärki.”Erakonna või valimisliidu nimekirja esindajad määratakse komisjonidesse erakonna või valimisliidu taotluste alusel ja kinnitatakse komisjoni esimehe esildusel. Volikogu komisjoni koosseisu moodustamisel peab arvestama erakonna ja valimisliidu esindajate proportsiooni volikogus,” selgitas Herkel.

Näiteks Viimsi volikogu praeguse koosseisu komisjonide lihtliikmeteks on valitud üksnes võimuliidu esindajad ning opositsiooni jäänud erakondade ja valimisliidu ettepanekuid hääletusele ei pandudki. Viimis vallavolikogu koosseis on töötanud ligi viis kuud. Selle aja jooksul pole ka ühtki opositsiooni esitatud eelnõu volikogu päevakorda lülitatud.

Valimisliidu Kogukondade Viimsi volikogu liikme Ivo Rulli sõnul on Viimsi võimuliit tagasi lükanud kõik avatust ja debatti soosivad opositsiooni ettepanekud. „Olen teinud ettepaneku teha volikogu istungid veebis reaalajas jälgitavateks ja anda opositsioonile vallalehes oma lehekülg. Neid ettepankuid pole arutatud ega arvestatud. Paraku viljeleb Viimsi vallavolikogu võimuliit teerullipoliitikat,“ ütles Rull.

Viimsi võimuliitu kuuluvad Reformierakond (9 volikogu liiget), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (2) ja valimisliit Rannarahvas (1). Opositsioonis on IRL (3), Keskerakond (2) ja valimisliit Kogukondade Viimsi (2). EKRE (2) pole liitunud koalitsiooni ega opositsiooniga.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.