Vabaerakonna esimees kritiseerib teravalt Kaja Kallase pinnapealsust: kust tuleb raha?

Uudised09.08.2018

Vabaerakonna esimees Andres Herkel kritiseerib sotsiaalmeedias teravalt Reformierakonda, märkides, et Postimehes arvas Aivar Sõerd, et 500-eurose ühtlase maksuvabastuse katteks vajalikud 200 miljonit saab (osalt) kokku nii, et riik linnahalli renoveerimisel ei osale ja Palo üürimaju ei ehitata.

“Sel juhul oleks koos siiski vaid 100 miljonit. Häda on aga selles, et nood 200 miljonit on vajalikud igal aastal, linnahalli ja üürimajade tagasitõmbamine annab ühekordse kokkuhoiu,” ütleb Herkel.

Herkeli kinnitusel on eelarve Reformierakonna kallite valimislubaduste tõttu jäänud varem ilma kümnetest miljonitest eurodest ja Reformierakonna esimehe Kaja Kallase lubadus võimaldada kõigile 500-eurone maksuvaba tulu on rusikatega vehkimine pärast kaklust.

Herkeli sõnul oli just Reformierakonna valitsus see, kelle pikaajalise valitsemisperioodi vältel tehti mitu maksuviga järjest. “Kaja, ka mina toetan 500-eurost maksuvaba tulu kõigile, ent mitte teie pealiskaudset sõnumit. Kust vajaminev 200 miljonit eurot tuleb? Sina ei vasta, aga mina tean, kust see tuleb: midagi teie ammu algatatud maksuvigadest tuleb ära parandada! Aga kartes valu, te ei ütle, kas see on üksikisiku tulumaksumäära liiga kiire alandamine, aktsiisiõnnetus või midagi muud. Ja kui keegi teine ütleb, mille arvelt te kavatsete selle 200 miljonit võtta, siis hakkate parastama, et näe kus hullud, tahavad kellegi või millegi arvelt kokku hoida,” rääkis Herkel.

Herkeli sõnul ei võtnud Reformierakond 2015. aastal põrmugi kuulda Vabaerakonna ettepanekuid mõistliku maksureformi läbiviimiseks, mis võimaldanuks jõuda 500-eurose maksuvabastuseni pikema aja vältel ja tulusaajate ülemisele otsale astmelist tulumaksu kehtestamata.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.