Vabaerakonna fraktsiooni asejuht: nägin Artur Talviku silmis riigimehelikkust ja aatelisus

Uudised02.05.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru kirjutab sotsiaalmeedias, et neid, kes ise tahavad elu edasi viia, elus uut tähendust anda ja luua, on Eestis väheks jäänud. “Millega muidu seletada, et Tartu Ülikooli rektoriks kandideeris vaid kaks inimest ning et ministriteks on tõusmas tubli ametnik ja lobistist suhtekorraldaja,” küsib Aru retooriliselt.

“Viimase nimetamine riigihaldusministri kandidaadiks naeruvääristab peaministri parteid, kuid ennekõike näitab, kui ebaoluliseks hinnatakse antud ministri vastutusvaldkonda. Ausam ja targem oleks see ministrikoht üldse ära kaotada,” on Aru veendunud.

Selle kõige taustal on Aru hinnangul veidi kummaline, et kuueprotsendilise reitinguga Vabaerakonna esimeheks on pürgimas viis kandidaati. “Tegelikult ei näita see viie kandidaadi olemasolu muud kui vaid seda, et igaühel on õigus ja võimalus. Kas ja kui palju selles kandideerimises on riigimehelikkust ja aatelisust ning kui palju isiklikku ambitsioonikust, näitab aeg,” tähendab Vabaerakonna fraktsiooni asejuht.

Krista Aru tunnistab, et riigimehelikkust ja aatelisust nägi ta Vabaerakonna praeguse esimehe Artur Talviku silmades, kui Talvik teatas Paides erakonna esinduskogu ees, et ta ei kandideeri erakonna esimeheks. “Ta astus sammu tagasi, et erakond saaks ühtse ja terviklikuna edasi minna. Tuleb loota, et selle sammu tähendust osatakse õigesti hinnata ja kasutada. Alati polegi ju vaja puud istutada, vahel tuleb vaid kuulata ja mõista, et uut luua,” sõnas Aru.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.