Vabaerakonna fraktsiooni liige: IRL-i vaikimine oma endise esimehe Mart Laari peksmise aja

Uudised29.05.2018

Riigikogu toetas president Kersti Kaljulaidi ettepanekut esitada Mart Laar teiseks ametiajaks Eesti Panga nõukogu esimeheks. Laari poolt hääletas 44 saadikut, vastu oli 31, erapooletuks jäi üks saadik ja 16 saadikut jätsid hääletamata.

“Elu on huvitav, aga riigikogus toimuv suudab üllatada ja mitte alati meeldivalt. Riigikogus toimus Eesti Panga nõukogu esimehe ametisse kinnitamine. Mäletatavasti tegi president Kersti Kaljulaid ettepaneku nimetada teiseks ametiajaks uuesti ametisse Mart Laar. Kuid kogu protsess riigikogus oli inetu ja kohati piinlik. Kui IRL-i endist esimeest Mart Laari peksti, hoidis IRL-i fraktsioon suu lukus kui üks mees. Sealt ei kostnud piuksugi! Kas tõesti ollakse nii arad, et avalikult ei julgeta midagi öelda, isegi võimaliku ülekohtu vastu astuda, kuigi tagauste kaudu ja salaja urgitsedes saab kõike teha? Kurb!” kommenteeris Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Monika Haukanõmm riigikogu suures saalis toimunut.

“Kahekordne peaminister Mart Laar on oma mitmekülgsete teadmiste ja juhtimiskogemusega sobiv inimene täitmaks Eesti Panga nõukogu esimehe rolli ning on viie aasta jooksul oma sobivust ametisse tõestanud,” põhjendas president Kaljulaid oma otsust.

Riigipea lisas, et Eesti Panga nõukogu esimees ei pea olema esimene valvekommentaator, kuid Eesti vajab sel positsioonil tugevat isiksust ja usaldusväärset autoriteeti, kel kriitilisel hetkel oleks kogemusi ja julgust tegutseda. “Ta on käivitanud uuel tasemel järelevalve ning toetanud Eesti Panga nõukogu positsiooni järelevalveorganina, mis aitab vähendada võimalike negatiivsetele üllatuste ilmnemist,” lisas riigipea.

Enne Mart Laari esitamist nõukogu esimehe kandidaadiks arutas president Kaljulaid seda küsimust ka kõigi riigikogu fraktsioonide juhtidega. Eesti Panga nõukogu esimehe nimetab viieks aastaks ametisse riigikogu lihthäälteenamusega presidendi ettepanekul.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.