Vabaerakonna juhatus: riigi paisumisele peab piiri panema peaminister

Uudised18.04.2018

Vabaerakonna juhatus teeb peaministrile ettepaneku muuta oma 24. novembri 2016. aasta korraldust, mis reguleerib ministrite vastutusvaldkondi ja pädevust ministeeriumi juhtimisel. Vabaerakonna juhatuse ettepanek peaministrile on kaotada riigihalduse ministri ametikoht ning määrata sotsiaalministeeriumi vastutusvaldkonna eest vastutama ja seda juhtima üks minister- sotsiaalminister.

„Riigihalduse ministri tagasiastumisega seoses on kerkinud päevakorda selle ministriameti roll ja vajadus tervikuna, sest haldusreformi algatamisega seotud küsimused on lahendatud ning edasised tegevused on üle võtnud omavalitsused,“ ütles Vabaerakonna aseesimees Jaanus Ojangu.

“Riigi paisumisele saab piiri panna eelkõige peaminister ise head eeskuju näidates,“ ütles Ojangu ning lisas, et riiki tuleb kokku tõmbama hakata ülevalt poolt, alustuseks loobudes oma funktsiooni täitnud ja vaid koalitsiooniläbirääkimiste mugavamaks läbiviimiseks loodud ministri kohtadest.

Arvestades, et ka tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski soovib ministriametist loobuda ja asuda tööle Riigikogus, on peaministril suurepärane võimalus kahe ministriameti kaotamise võrra riigi kulusid kärpida.

„Mis edasi?“ küsib Ojangu. „Eesti rahvaarv järjest väheneb ning sellega seonduvalt on Rahandusministeerium juba välja tulnud ettepanekutega vähendada kulutusi riigi valitsemisele,“ ütles Ojangu. Ta lisas, et esimese sammuna on vaja selgeks teha, milliseid ülesandeid riik peab täitma või milliseid teenuseid üldse pakkuma ning vastavalt sellele juba vähendama ametnike arvu.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.