Vabaerakonna juhatuse liige: kas sotsid ja isamaalased istuvad valitsuses kohatäiteks?

Arvamus, Kommentaar17.11.2018

Kas olla valitsuserakondade suhtes kriitiline või mitte olla? Natuke tahaks nagu kiita, kuid kui süveneda detailidesse, ei jää muud üle, kui laita. Viimasel ajal on toimunud päris palju asju, mis tuletavad meelde, et valimised on lähenemas ja valitsuserakondadel on aeg hakata rääkima loosungite keeles.

Peaminister asus ühtäkki toetama sotsiaalmaksu lae kehtestamist. Kesikutel ununes asjaolu, et Vabaerakond esitas juba 2016. aastal riigikogus vastavasisulise eelnõu, mida tollal Keskerakond ei toetanud.

Ossinovski väidab Äripäevas, et Eesti Energia dikteerib seadusi ja tema rolli peab oluliselt kärpima. Samuti peab Elektrilevi Eesti Energia alt välja viima ja üleüldse ei tohiks riigiettevõte tegeleda taastuvenergia arendamisega. Head tähelepanekud. Aga mis ajast ei kuulu sotsid valitsusliitu ega suuda riigikogus Eesti Energiat puudutavaid seadusi vastu võtta? Kas Ossinovski tunnistas selle kriitikaga hoopis läbikukkumist? Milleks sotse valida, kui neist ei sõltu valitsuses niikuinii mitte midagi?

Terve Eesti heaks!

Isamaalane Helen Hääl loetleb Eesti Päevalehe artiklis nüansse, mis on ÜRO rändeleppega valesti, väites, et Eesti võib kaotada oma suveräänsuse. Samuti viitab Hääl, et lepet on hoitud avalikkuse eest varjatuna. Isamaad on ootamatult tabanud mälukaotus. Kas mitte nende esindajad pole ministritena valitsuses? Kui Isamaa ei kaitse enam isamaa huve, siis kelle huve ta üleüldse kaitseb? Kas Urmas Reinsalu sõpruskonna jaoks loodud Riigiõiguse Instituudi või sotside huve?

Valitsuskriis on saabunud. Vastutustunne on hääbunud. Mis saab riigieelarvest? Riigikogu valimisteks valmistumine on pannud valitsuserakondlaste vere vemmeldama ja sisemine adrenaliinipuhang pühkinud peast valitsemisvastutuse mõtted. Aga ühte asja valitsejad kindlasti teavad – valijal olevat lühike mälu. Järgnevate kuude jooksul räägitakse must valgeks ja ebarealistlikud loosungid valija jaoks veenvaks.

Vahur Kollom,

Vabaerakonna juhatuse liige

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.