Vabaerakonna juhatuse liige: kui Talvik koliks akna alla, võiks tõlgendada seda alt ära hü

Uudised21.05.2018

Vabaerakonna Järva-Viljandimaa piirkonna juht Ain Ostra ütles Sakalale antud intervjuus, et tema ei ole tundnud, et Vabaerakonnas on kaks kindlat leeri, kelle vahel käib tohutu jagamine.

“Rohkem on oldud seda meelt, et sisevalimised tuleb ära teha, sest see on ettenähtud protseduur, ja edasi tuleb liikuda ühtse meeskonnana. Minu meelest on seda praeguseks mõistnud kõik aktiivsed liikmed. Ja kui Artur Talvik ütles, et tema eesmärk oli erakonda raputada, siis arvan, et see tal natukene ka õnnestus,” möönis Ostra.

Ta rõhutas, et ei tunne, et Andres Herkeli ja Artur Talviku vahel valitseks vastasseis. “Minu meelest on nad igati võimelised koostööd jätkama.  Nagu Artur Talvik ka ise on väljendanud, siis ta taastas selle staatuse, mis tal oli enne esimeheks saamist. Talvik on koos Indrek Tarandi ja muuseas ka minuga olnud alati parteivastase hoiakuga. Minagi olen avaldanud parteidevastaseid mõtted ja avastanud end ühel hetkel erakonda loomas. Erakond on vajalik vahend, aga mitte eesmärk.

Kui Artur Talvik koliks akna alla, siis võiks tõlgendada seda alt ära hüppamisena, aga nii kaua, kui ta on fraktsioonis ja teeb sellega koostööd ning jagab vabaerakondlikke põhimõtteid, ei näe ma seda niimoodi,” rääkis Ostra.

Ühtlasi on Ostra kindel, et Vabaerakond pääseb ka järgmisel kevadel toimuvatel riigikogu valimistel parlamenti. “Mina isiklikult olen selles küll kindel. Meie toetusest kõneldes mainitakse kogu aeg kolme protsenti, aga kui lähtuda teisest, nii-öelda valimispäeva metoodikast, siis selle järgi oli toetus viimati minu mäletamist mööda kuue protsendi ligi. Ma usun ka sellesse, et Vabaerakond suudab oma mõtteid valijatele arusaadavalt esitada. See, et me kohalikel valimistel erakonnana ei osalenud, tähendas, et me ei olnud pildil ega saanud rääkida, aga ideoloogiliselt oli see käik õige. Kui meil õnnestub viia inimesteni teadmine, et Vabaerakond on see jõud, kes julgeb eksperimenteerida ja ka eksida ning seda sellisel juhul tunnistada, saame oma toetuse tagasi,” arvab Ostra.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.