Vabaerakonna külvatud seemned kannavad vilju

Uudised26.09.2018

Vabaerakond loobus tänavusest riigieelarvest erakonnale jagamiseks antud nn katuserahast.

Erakond  suunas 265 000 eurot Eesti Külaliikumisele Kodukant, kes konkursi korras toetas tänavu kevadel selle rahaga erinevaid kogukondade tegevusi toetavaid projekte.

Sügise alguseks on mitmed Vabaerakonna toetusel ette võetud kogukondade projektid juba teostunud.

Nii näiteks rajas Matkaklubi Tõll ja Piret  Loode-Saaremaal Tagamõisa ja Undva poolsaartel südamekujulise matkaraja. Jalgsi võtab 110 km pikkuse „Saaremaa süda“ raja läbimine vähemalt neli päeva ning jalgrattal kaks päeva. Matkarajale jääb kaheksa võimalikku telkimiskohta ning mitmed öömaja pakkujad.

Juula külaselts rajas projekti toel ning seltsi liikmete käsutuses oleva tehnikaga laste mänguväljaku. Katkised kiiged ja vana liivakast asendati uutega, lisaks osteti tore pesakiik ning paigaldati karussell. Kallakule rajatud vanarehvidest Ronila sai palju suurem kui algselt plaaniti.

Oktoobris avab Raplamaal Juurus uksed Pirgu kogukonnatare. Ligi 5000 euro eest püstitatud majakeses saab nii koosolekuid pidada kui hoida  terviseraja inventari. Suur osa aiamaja aluse ettevalmistustöödest, viimistlusest ja haljastusest tehti  talgute korras.

Nihatu külaselts Saaremaal on külaplatsile püstitanud laste ronila ja välitrenažöörid.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.