FOTOD: Vabaerakonna plakatikampaania ajas Jürgen Ligi marru: me keegi pole agoonias suursu

Uudised29.03.2018

Vikerraadio “Reporteritunnis” sõimas Reformierakonna üks legendaarsemaid liikmeid Jürgen Ligi valimatult Vabaerakonna plakatikampaaniat. Vabaerakonna juht Artur Talvik väitis vastu, et Vabaerakond soovib olla kampaanias hoopis suursuguselt humoorikas.

“Valimiskampaania on alanud räpasena. See, mida Vabaerakond teeb… me keegi pole agoonias suursugused,” lajatas Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees Jürgen Ligi. Vabaerakonna esimees, partei riigikogu fraktsiooni juht Artur Talvik ei jäänud vastust võlgu. “Sellega, mis on välja öeldud plakatitel, kaasneb pikem töö. Meil on VEB-fondi osas eelnõu sisse antud ja see tuleb arutusele ka oluliselt tähtsa riikliku küsimusena. Meie tegevuses pole midagi pahatahtlikku, vaid see on meeldetuletus Reformierakonna valijatele, et pelgalt fassaadi vahetusest ei piisa,” sõnas Talvik.

Talviku sõnad ajasid Ligi veel enam marru. “Nii tühi ei saa olla üks erakond, kui on Vabaerakond. Reklaamiraha pannakse sellisele jälkusele. Mida nad avastasid ja keda jahivad? Jahitakse ühte vallavanemat, kes on pensionieas (mõtleb Viimsi vallavanemat Siim Kallast – toim.). Kindlasti ei ole VEB-fond, mis on läbi käinud kohtutest, see, mida saab määrida ühe erakonna kaela,” paugutas Ligi.

Talviku sõnul võttis erinevalt Reformierakonnast Keskerakond plakatite suhtes rahuliku positsiooni, aga PBK saatis advokaadi kaudu kirja, et plakatid tuleks maha võtta, mida Vabaerakond ei tee. Kaja Kallase isiklikku ründamist Talvik eitas. “Jürgeni jutt on tühjana kõmisev jutt. Reformierakond pole tähele pannud algatusi, mida Vabaerakond riigikogus on ette võtnud. Võtame kasvõi eesti keele ja metsanduse arutelusid riiklikult oluliste küsimustena. Me ei ründa Kaja Kallast, vaid tuletame Reformierakonna valijale meelde, et kui fassaadi vahetatakse, siis ei muutu midagi, kui fassaadi tagant ei kao susserdajad.”

Ligi väitis vastu, et kõik VEB-fondi puudutav käib Vahur Krafti aegse Eesti Panga kohta ja selle seostamine Reformierakonnaga on alatu ja põlgust vääriv.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.