Vabaerakonna riigikogu fraktsiooniga liitus staažikas ettevõtja Enn Meri

Uudised09.04.2018

4. aprillil nimetati riigikogu juhatuse poolt Andres Ammase asemel Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liikmeks Enn Meri. Meri andis ametivande 9. aprillil.
´
Enn Meri (1942, Kuressaare) on Eesti ettevõtja. Ta on lõpetanud Malmö Tehnikainstituudi masinainsenerina ja Lundi Ülikooli majandusteadlasena. Ta on töötanud Rootsis nii autotööstuses, laevatööstuses kui energeetikasektoris. Ta on Saaremaal tegutseva ettevõtte OÜ Merinvest asutaja. Praegu on ta sama ettevõtte nõukogu esimees. Merile kuulub ka Orissaares asuv OÜ Sartex. Samuti on Meri MTÜ Lodja Sadama juhatuse liige.

Kohaliku omavalitsuse valimistel 2009 sai Meri Kuressaare linnas 26 häält. Riigikogu valimistel 2011. aastal 284 häält ning 2015. aastal Vabaerakonna ridades riigikokku kandideerides aga 1619 häält. Riigikokku kandideerides on Enn Meri on öelnud, et poliitika vajab uuendamist ja tema tahe on selleks oma panus anda.

Meri sai 2017. aastal kohaliku omavalitsuse valimistel 113 häälega Kuressaare linnavolikokku. Meri on Vabaerakonna liige selle asutamisest 2014. aastast. Enne seda oli ta Isamaa ja Res Publica liidu liige. Ta on Saksa kaubanduskoja president. 2014. aastal sai Enn Meri ettevõtja elutöö preemia. Enn Meri on Valgetähe V klassi ordeni kavaler. Ta on Kaitseliidu Saaremaa maleva aktiivne liige.

Vabaerakonna fraktsioon otsustas määrata Enn Meri riigikogu rahanduskomisjoni liikmeks. Samuti tegi fraktsioon riigikogu juhatusele ettepaneku määrata Meri riigieelarve kontrolli erikomisjoni liikmeks.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.