Vabaerakonna Tartu piirkonna juht: me ei soovi, et Emajões suureneks Mendelejevi tabeli el

Uudised18.05.2018

Vabaerakonna Tartu piirkonna juht Heiki Lill peab rahvaalgatusi ja oma meelsuse näitamist oluliseks, liiati, kui see puudutab tartlaste elukeskkonda ning sealse looduse seisundit.

“Mõistame, et investeeringud Eesti majandusse on olulised. Nii kohaliku rahva kui ka omavalitsuste jaoks on tähtis uute töökohtade loomine, mis töötab piirkondade elatustase tõusu kasuks ja parandab inimeste heaolu,” ütleb Lill, lisades, et samas tuleb kõik investeeringud teha arvestusega, et rajatavad ettevõtted ei halvendaks kohalike inimeste elukeskkonda ja ümbritseva looduskeskkonna seisundit. “See on igasuguse tootmise rajamise ja arendamise esmane tingimus,” toob ta välja.

Vabaerakond toetab keskkonnasõbralikke investeeringuid ega toeta Est-For Investment algatatud tselluloositehase rajamist Tartu lähistele. “Me ei soovi, et Emajõe vee koostises suureneb Mendelejevi tabeli elu hävitavate elementide hulk ja Peipsi järve saatuseks on saada kaladele kabel. Ütleme selle homme Tartus toimuval meeleavaldusel ka välja,” lõpetas Lill. 

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.