Vabaerakonna vastu käib tahtlik meediaoperatsioon?

Uudised04.09.2018

Postimees avaldas, et nendele saadetakse pidevalt Vabaerakonna sisekirju nime alt, mida suure tõenäosusega pole olemaski.

Postimees kirjutab, et väljaannetele on lekitatud mitmeid Vabaerakonna sisekirju, milledes erakonnakaaslased omavahel arveid klaarivad. Osad kirjad aga on saabunud kelleltki Paul Leoskilt, keda tegelikkuses ei eksisteerigi. Postimehe sõnul ei ole Leosk mitte ühegi erakonna nimekirjas ning ka internetiotsing annab vaid ühe Paul Leoski, kes elab ammu välismaal ning kellel ei ole kirjade lekitamisega vähimatki pistmist.

Ühtlasi toob Postimees välja, et varasemalt on märtsis Paul Leoski nime alt saadetud toimetustele pilte Vabaerakonna plakatikampaaniast. Kirjas jäetakse mulje nagu oleks tegemist juhusliku lugejaga, kes nähtud plakateid toimetustega lihtsalt jagada soovis.

Arvesse võttes ka muid asjaolusid, ei saa välistada, et toimubki Vabaerakonna vastu suunatud sihiteadlik meediaoperatsioon, kus osa inimesi võivad lausa teadlikult ja tahtlikult postitada siselistides Vabaerakonda negatiivses valguses näitavaid postitusi või sel viisil õhutada teisi negatiivseteks kommentaarideks, mida hiljem omakorda meediaga jagada.

Kuigi Paul Leoskil Vabaerakonnaga otseselt seos puudub, siis huvitaval kombel on ta Cloud Media partneri Lauri Linnamäe Instagram’i tutvusnimekirjas. Lauri Linnamäe aga oli näiteks esineja Vabaerakonna konverentsil “Valimisliitudega valimistele”, kus esines ettekandega “Kuidas viia oma sõnum valijani”. Vabaerakonnaga seotud inimestest kuuluvad Linnamäe jälgijate/tuttavate hulka nii Kadri Paas, Jaanus Ojangu kui Ivo Rull.

Postimehe loo hilisemas täienduses osundatakse, et ühes kevadel Paul Leoskilt Gmaili teenuse vahendusel saadetud kirjas on edastatud samu fotosid, mida eelnevalt oli saatnud Vabaerakonna erinevate inimestele Vabaerakonna kampaaniajuht Ivo Rull. Juhul kui isik kasutas Gmaili veebiklienti, siis Google e-kirja saatja tegelikku IP aadressi ei avalikusta, mistõttu on võimatu tuvastada, kes kirjad ikkagi saatis. Samuti ilmneb, et e-posti aadressi paulleosk22@gmail.com vähemalt 4. septembri seisuga ei eksisteerigi. Postimehele saadetud kirjas eitab Ivo Rull talle ette heidetavat seotust Paul Leoskiga. Kes Paul Leoski nime varjus tegutses on hetkel teadmata. Samas jääb õhku küsimus, miks Postimees ei teinud ühtegi tõsiseltvõetavat sammu isiku tuvastamiseks siis kui see veel võimalik oli?

Allikas:

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.