Vabaerakonnal kogutud üle 1200 toetusallkirja riikliku ülekulutamise vähendamiseks

Uudised13.09.2018

Vabaerakonna liikmed kogusid möödunud suvel üle Eesti toimunud telgituuril ja internetis kokku rohkem kui 1200 allkirja pöördumisele „Poliitilise dieedi kolm retsepti“.

Pöördumises „Poliitilise dieedi kolm retsepti“ rõhutab Vabaerakond nutikat ja säästlikku valitsemist. Ühiskonnale eeskuju andva kokkuhoiu käigus tuleb Vabaerakonna hinnangul vähendada erakondade rahastamist poole võrra, Riigikogu liikmete kuluhüvitisi kolm korda ning kaotada dubleerivad ministrikohad.

Vabaerakond on juba algatanud  Riigikogus vastavad eelnõud. Nende eelnõude seadustamisega hoitaks kokku vähemalt 4 miljonit eurot aastas. Selle raha saaks suunata erinevate sotsiaalkulutuste katmiseks, millele tänane valitsus pole suutnud rahastust tagada.

Vabaerakond soovib valitsemiskulude kärpimist pakutud kujul kolme peamise asjaolu tõttu. Esiteks on erakondade rahastamine Eestis proportsionaalselt oluliselt suurem kui teistes Euroopa riikides. Teiseks on topeltministrid hägustanud valdkondade vastutusalasid, pole parandanud avalikku haldust ning on toonud kaasa uute poliitiliste ametikohtade loomise. Ning kolmandaks on Riigikogu liikmete kuluhüvitised väljunud valijatega suhtlemise toetamise vajadusest, tuues kaasa nende tarbimise parteilisel ja tihti ka isiklikul otstarbel. Mullu kasutasid Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni liikmed ära 46,2 protsenti võimalikust kuluhüvitisest. Ent EKRE ja Keskerakonna saadikutel kulus üle 90 protsendi hüvitistest.

Vabaerakonnal on selge lubadus: ministeeriumides, mida meie esindajad 2019. aasta valimiste järel juhtima asuvad, viiakse samuti läbi kiire ja tõhus kärpekava Eesti tuleviku ning avaliku õiglustunde kasuks.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.