Vabaerakonnal on rõõm, et kogukondade tegemised on saanud uut hoogu

Uudised09.07.2018

Eesti Külaliikumise Kodukant vahendusel rahastatud EV100 projektid toovad 73 Eesti külla palju uut. Tehakse kord seltsimaju, korrastatakse parke ja lipuväljakuid. Kogukondade EV100 taotlusvoor sai teoks Vabaerakonna toel. Vabaerakond eraldas tänavu aasta alguses erakonnale riigieelarvest jagamiseks määratud 265 000 eurot Külaliikumisele Kodukant. Kes omakorda suunas selle summa avaliku konkursi korras erinevate kogukondlike projektide elluviimiseks.

Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni liige Artur Talvik on katuserahade jagamist kommenteerides ERRile öelnud, et selline rahajagamine tuleb lõpetada.

“See on korruptiivne. Me toetame iga saadiku õigust eelarveprotsessis senisest palju enam kaasa rääkida, mitte olla vaid valitsuse almuste vahendaja. Riigikogu kaasarääkimine algab nõudest muuta riigieelarve seadus läbipaistvaks,” arvas Talvik.

Kogukondade EV100 esindaja Airi Hallik-Konnula tõi Maalehes näited erinevatest teoks saanud projektidest. Meremäe Kultuuriühing rajab toetuse abil Eesti-Vene piiri lähedal asuvasse vanasse taluhoonesse seltsimaja laulurühmade, seltside ja külavanemate kogu tegutsemisekohaks. Harjumaa Aruküla Kultuuriselts korraldab aga miniarvamusfestivali. Ning Saaremaa matkaklubi «Tõll ja Piret» aga kavandab ja joonistab kaardile südamekujulise ning sajakonna kilomeetri pikkuse matkaraja.

Praktiliselt kõikides toetust saanud projektides teeb kogukond ära suurema osa töödest oma jõududega. Ka vajalikud teenused ja kaubad ostetakse valdavalt oma kodukandist.

 

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.