Parempoolne kaalukeel järgmises valitsuses

Arvamus28.11.2018

Hea valija! Kui sa lugesid „Vabaerakond”, oled intelligentne inimene ja me sobime hästi. Koos kõigi mõtlevate inimestega tunned ilmselt sinagi, et sul pole kellegi poolt hääletada, sest vali, keda valid, on tulemuseks ikka üks vasakpoolne soust.

Eesti Vabaerakond ei luba sulle järjest paremat elu kellegi teise raha eest. Eesti Vabaerakond usub, et riigi suurim kohustus on mitte segada inimestel tulusalt töötada ja äri teha. Ja me näeme, nagu teisedki nutikad inimesed, et kõik suured erakonnad on praeguseks avalikult või salaja vasakpoolsed.

Vabaerakond lubab Sulle, et saades mandaadi, oleme meie parempoolseks kaalukeeleks järgmises valitsuses. Meil on põhimõttelisi erimeelsusi Keskerakonna, opositsiooni suurima partei Reformierakonna, aga ka ülejäänud avalike ja kapi-vasakerakondadega.

Me ei jaga peaaegu ühtki põhimõttelist väärtushinnangut EKRE-ga. Kuid me ei välista koostööd kellegagi, sest välistada saavad ainult valijad. Meie oleme neil valimistel selleks, et ükski erakond ei saaks moodustada uut vasakvalitsust, ning et ükski erakond ei peaks parema puudumisel moodustama valitsust EKRE-ga. Meie usume, et inimene on targem kui riik ning teab ise kõige paremini, kuidas enda elu, tööd ja äri korraldada.

Riik võib olla kodanikule teener, nõuandja või teenusepakkuja, aga mitte lapsehoidja. Meie usume, et sisukas ja jõukas elu terves Eestis on võimalik ning meil on selleks kindel plaan. Me usume, et ebavõrdsust tuleb vähendada võimalusi, mitte teiste inimeste raha ümber jagades.

Eesti Vabaerakond sündis õhinapõhiselt, elas arengu käigus läbi nii kiire edu kui ka kriise, ning on praeguseks selge maailmavaate ja konkreetsete lahendustega erakond. Me oleme läbi teinud enda lastehaigused ja ka rasked muutused, mis kõik seisavad ees neil, kes lubavad sulle uut poliitikat.

Eesti Vabaerakond teeb lõpu sel sajandil toime pandud vaikivale vasakpöördele, mille süüd jagavad kõik alates 2002. aastast valitsuses olnud erakonnad. Kui soovid parempoolset kaalukeelt järgmisse valitsusse, siis me sobime hästi.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.