VIDEO: Enn Meri leiab, et rohkem noori peaks minema kutseõppesse

Uudised, Video05.05.2018

03. mail esines Riigikogus Eesti Panga president Ardo Hansson, millest räägime lähemalt Enn Meriga.

“Tööturg on ülekuumenemise äärel, sest ettevõtted on endiselt eelistanud investeeringute asemel suurendada pigem töötajate hulka. Väike tööpuudus, täitmata töökohtade arvu suurenemine, süvenev tööjõupuudus ja kiire tööjõukulude kasv on märgid sellest, et eelmise aasta jõudsa kasvu taga on peamiselt lühiajaline nõudluse kasv, mitte ettevõtete tootmisvõimekuse ja tööjõu tootlikkuse suurenemine”, teatas Ardo Hansson.

Eesti Panga president rõhutas oma kõnes, et tööturg on ülekuumenemise äärel, sest pole tehtud piisavalt tootmisvõimekusele ega tootlikusele suunatud investeeringuid. Selle tagajärjel on süvenenud tööjõupuudus ning meie koolisüsteem ei koolita välja vajalike oskustega inimesi.

Riigikogu liikme Enn Meri meelest vajaks Eesti koolisüsteem ümberkorraldust. Eeskuju tasuks võtta riikidest, kus üle poolte noortest läheb õppima mõnda kutset, samas Eestis teeb seda vaevalt 30 protsenti.Samuti oleks vaja korralikku ja kergesti kättesaadavat ümberõpet täiskasvanutele, mis täna on võimalik üksnes läbi Töötukassa kadalipu.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.