VIDEO: Kas probleemid eesti metsaga on lõppenud?

Kommentaar, Video29.08.2018

Kas peale seda kui valitsus pani tselluloositehase ajutiselt kalevi alla, on mured eesti metsa pärast läbi saanud?

Pärimegi bioloog Tõnu Ploompuu käest, kas peale seda kui valitsus pani tselluloositehase mõneks ajaks kalevi alla, on kõik probleemid eesti metsadega lõppenud.

Tartu külje alla plaanitud tselluloositehase pärast muretsenud inimesed võivad hetkel küll ajutist rõõmu tunda, ent kas tselluloositehase küsimus ka päriselt läbi on, on praegu veel vara öelda.

Seaduseauk, mis võimaldab hiigellageraiet pole kuhugi kadunud. Metsaseaduse § 29 lg 12 järgi võib Keskkonnaamet anda metsakaitse ekspertiisi alusel loa raiuda vanusepiiranguta lagedaks piiramatult suuri alasid, mis omakorda tähendab, et on võimalikud ka 100-hektarilised ja isegi suuremad lageraielangid.

Hiljuti esitas ühendus Eesti Metsa Abiks Keskkonnainspektsioonile ja Keskkonnaametile avalduse seoses mastaapse metsapettuse kahtlustusega Valga maakonnas Tõrva vallas, kus ühele kinnistule on väljastatud tervelt 21 hektari suuruse lageraielangi jagu metsateatisi, millest suurem oli on juba ära raiutud.

Sel nädalal anti mitmete riikide (Eesti, Iirimaa, Luksemburgi, Hollandi ja Prantsusmaa) energiasektori eest vastutavatele ministritele ja ametnikele üle kahekümne viie keskkonnaorganisatsiooni poolt allkirjastatud avalik kiri.  Kirjas palutakse Eestit puidu masspõletamise plaaniga mitte edasi minna ja kutsutakse üles välisriike selliste arengute korral Eestilt taastuvenergiastatistikat mitte ostma.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.