VIDEO: Kas riik lahkub Valgast? Naised sünnitagu edaspidi põllu peal?

Uudised, Video29.04.2018

26. aprillil oli Vabaerakond oma rännakuga Eestimaa äärel- Valgas, mille kandi rahval värske riighihaldusministri kandidaat soovitas ERR otseeetris sisuliselt põllul sünnitada. Vaata lähemalt juuresolevast videost.

Valgas toimunud arutlusõhtul võtsid sõna Vabaerakonna esimees Artur Talvik, Vabaerakonna Riigikogu saadik Külliki Kübarsepp ning erakonna Kagu-Eesti piirkonna juhatuse liige Tanel Valk. Koos Valga inimestega arutleti üheskoos selle üle, kuidas elu Valgamaal ikkagi säiliks ning elulise elulise tähtsusega institutsioone ei likvideeritaks ning naised ei peaks minema edaspidi põllule või Lätti sünnitama.

Õhtu lõpetas meeleoluka etteastega ansambel Põldsepp ja Pojad.

Valga sündmus oli üks osa Vabaerakonna rännakust mööda Eestimeed, mille raames külastatakse Põlvat, Viljandit, Haapsalut, Tartut, Pärnut, Narvat, Jõhvit, Valkat ning Rakveret ning üritusteseeria lõpetab aruteluõhtu Tallinnas.

Vabaerakond on seisukohal, et oma kodukoha peremehed ja otsustajad peaksid olema ikkagi kohaliku inimesed ning just seepärast rännak toimub, et teada saada, mis eestlastele tegelikult muret teeb ning kuidas Vabaerakond saaks õla alla panna. Maaelu on meie iseolemise tagatis ning kohalikud inimesed vajavad rohkem õigusi ja vahendeid – eeskätt aga paremat ja demokraatlikumat valitsemist.

Kaadreid videost

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.