VIDEO: Ministrite arv, kuluhüvitised ja erakondade rahastamine vähenegu!

Uudised, Video24.10.2018

24. oktoobril andsid Vabaerakonna esimees Kaul Nurm, ajalehe Keskus väljaandja Juku-Kalle Raid, Vabaerakonna juhatuse liige Ain Ostra ja Vabaerakonna koordinaator Kaja Vajak riigikogu esimees Eiki Nestorile üle kollektiivsele pöördumisele „Poliitilise dieedi kolm retsepti“ antud allkirjad.

Vabaerakonna esimehe Kaul Nurme sõnul andis suvel  pöördumisele allkirja 1310 inimest.

„Pöördumises „Poliitilise dieedi kolm retsepti“ kutsutakse üles toetame nutikat  ja säästlikku valitsemist, mille käigus vähendatakse erakondade rahastamist, riigikogu liikmete kuluhüvitisi ja ministrite arvu,“ selgitas Nurm.

Video Thumbnail

Juku-Kalle Raid ütles pöördumist üle andes, et Toompeal jookseb riigireformi mehi ringi nagu jõulude eel päkapikke, aga midagi asjalikku nad teinud pole. „Mõni neist sõidab täna ringi hoopiski kuluhüvitiste eest liisitud suure valge kastiautoga,“ märkis Raid.

Ain Ostra sõnul kõnetas suvistel allkirjade kogumisel inimesi kõige rohkem mõte vähendada kuluhüvitisi ja suunata see raha näiteks Valga sünnitusosakonna säilitamiseks „Inimesed tunnevad, et kuluhüvitised niigi kõrgepalgalistele parlamendisaadikutele on väga ebaõiglased,“ ütles Ostra.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.