VIDEO: Peaminister Ratas jättis Keskerakonna varjatud rahastamise kohta vastamata

Uudised, Video16.05.2018

Vabaerakonna esimees Andres Herkel küsis peaminister Jüri Rataselt Paavo Pettai ja tolle ettevõtte Midfield OÜ ebaseaduslike suhete kohta valitsuse juhterakonnaga.

Herkel tundis huvi, kas on tegemist olnud keelatud annetusega; kas on tegemist tagastamatu laenuga, nagu mõned Keskerakonna esindajad on üritanud öelda, või on tegemist lihtsalt andmete esitamata jätmisega erakondade rahastamise järelevalve komisjonile võla osas, mida Keskerakond on teadlikult varjanud.

Peaminister Jüri Ratas ütles, et Keskerakonna peasekretär on öelnud, et Paavo Pettai rahanõude puhul on tegemist valeväidetega ja ettevõtja pole esitanud ERJK-le ühtegi tema ja Keskerakonna vahelist lepingut ega pole viidanud, kas, kellega ja kunas on vastavasisulised kokkulepped sõlmitud. “Ma igal juhul toetan erakonna peasekretäri ja ka enda poolt seda, et meie suhtlus ERJK-ga on avatud, et see küsimus võimalikult kiiresti laualt maha saada,” teatas Ratas ebamääraselt.

Herkel ei jätnud jonni. “Minu küsimus on see: kes olid Keskerakonna juhatuse liikmed aastatel 2009–2015? Kas teie ka olite? Kas te olete selles pettuse kahtlusest isiklikult prii või mitte? Sellepärast, et püütakse ju näidata, et kõik valetegevused, mis on toimunud, toimusid tänu Edgar Savisaarele. Keskerakonna juhtimine on ju märksa laiem,” rõhutas Herkel.

“Ma arvan, et see, et nüüd riigikogu liige hakkab süüdistama teist poliitikut on muidugi teie vaba valik. Aga mulle tundub, et see ei ole olnud Vabaerakonna tee, pigem neid uurimisi peavad tegema siis vastavad instantsid. Nagu ma vastasin teie esimesele küsimusele, igal juhul ERJK-ga see koostöö toimib ja ma pean oluliseks, et erakond annab võimalikult palju vastuseid. Mul on ühest asjast ainult natukene kahju. Ma vaatan, et te rakendate, suveräänselt te rakendate sellist autonoomset instantsi, kelleks ERJK on, kogu aeg, kogu aeg oma valimisvankri ette. Ma ei tea, kui õige see on. Nad peavad oma tööd tegema. Ma arvan, et nad teevad oma tööd professionaalselt,” jätkas Ratas demagoogiliselt.

“Vastates teie teisele küsimusele, kes oli Keskerakonna juhatuse liikmed vahemikus, te küsisite vist 2009–2015, andke andeks, aga sellesse perioodi jääb, ma arvan, kolm juhatuse koosseisu. Et öelda teile nüüd kõik need 30–40 inimest siit peast, ei, ma selleks tõesti ei ole hetkel valmis. Ma tean seda, et 2011 näiteks oli mul au kandideerida küll Keskerakonna esimeheks, aga mitte Keskerakonna juhatusse, ja kui sa juhatusse ei kandideeri, ega sa sinna juhatusse ka ei saa. Nii et kui te soovite saada teada, kes olid Keskerakonna juhatuse liikmed, ma arvan, et Vabaerakonna peasekretär saab kindlasti oma heale ametikaaslasele Keskerakonnast vastava e-kirja saata. See meie puhul saladus ei ole,” ülbitses Ratas.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.