VIDEO: Piiskop Philippe Jourdaniga eelseisvast paavsti visiidist

Uudised, Video23.09.2018

Vaata sooja ja meeleolukat intervjuud katoliku kiriku piiskopi Philippe Jourdaniga. Teemadeks on nii eelseisev paavsti visiit kui Philippe Jourdani kohanemine Eestiga.

Teisipäeval, 25. septembril külastab Eestit paavst Franciscus, kes peab tervitustseremooonia Presidendi Kantselei ees, kohtub Presidendi, valitsuse ja teiste riigitegelastega. Õhtul kell 16:30 toimub Vabaduse väljakul Püha Missa.

Seoses eelseisva paavsti visiidiga paluseime intervjuu Rooma Katoliku Kiriku piiskopilt Philippe Jourdanilt Eesti Apostellikust Administratuurist.

Philippe Jean-Charles Jourdan on pärit Prantsusmaalt Daxi on linnas, mis asub Landes’i departemangus. Alates 23. märtsist 2005 on ta katoliku kiriku apostellik administraator Eestis. Philippe Jourdan asus Eestisse 1996 aastal ja 2005. aastal sai ta Eesti kodakondsuse. Piiskopiks ordineeriti ta 10. septembril 2005 Tallinnas Oleviste kirikus, pühitsemise viis läbi peapiiskop Peter Stephan Zurbriggen. Philippe Jourdan valdab eesti, hispaania, inglise, itaalia, prantsuse, saksa ja vene keelt.

Vaata lähemalt juuresolevast videost.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.