VIDEO: Talvik lubab korrukomisjoni esimehena võtta sihikule kõigi erakondade tegemised

Uudised, Video13.06.2018

Taas korruptsioonivastase erikomisjoni esimeheks valitud Talvik lubab, et hoolitseb eest, et Eestis paljastataks riigivargaid aina sagedamini ja kodumaast saaks senisest ägedam riik.

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liikmest Artur Talvikust sai taas parlamendi korruptsioonivastase erikomisjoni esimees. Talvik lubab, et ta ei hakka oma ahvatlevat positsiooni ära kasutama sügisel eriti tuliseks muutuvas valimiskampaanias, vaid hoolitseb peaasjalikult ikkagi selle eest, et Eestis paljastataks riigivargaid aina sagedamini ja kodumaast saaks senisest ägedam riik.

Talviku sõnul on Eestis seostatud korruptsiooniga eeskätt Keskerakonda, mistõttu on viimane aeg pöörata pilgud ka teiste parlamendierakondade poole.

Erakorralised valimised toimusid seoses korruptsioonivastase erikomisjoni senise juhi, Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli lahkumisega erikomisjonist ja Artur Talviku asumisega erikomisjoni liikmeks.

Korruptsioonivastase erikomisjoni uus esimees, st Artur Talvik ja aseesimees Anneli Ott selgusid kordusvalimistel, kuna esialgu esimeheks valitud Ott astus esimehe kohalt tagasi vahetult pärast valimistulemuste selgumist. Seejärel toimusid uued valimised ja erikomisjoni esimeheks osutus valituks Artur Talvik. Parlamentaarse tava kohaselt juhib korruptsioonivastast erikomisjoni opositsiooni esindaja.

Riigikogu suures saalis kiideti 12. juunil 71 poolthäälega heaks Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni eelnõu nimetada parlamendi korruptsioonivastase erikomisjoni liikmeks Vabaerakonna endine esimees ja varem sama komisjoni juhtinud Artur Talvik.

Kohal oli 86 riigikogulast, kes näitasid üles erakordset üksmeelt: Talviku liikmeks saamisele ei olnud keegi vastu, ka erapooletuks ei jäänud ükski saadik.

Kui Talvik juhtis varasemalt riigikogu korruptsioonivastast erikomisjoni, tuvastas komisjon Talviku juhtimisel Tallinna Sadama suure korruptsioonivõrgustiku, millest on praeguseks välja kasvanud kohtukaasus.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.