VIDEO: kirjanikust nelja lapse ema Heli Künnapas: aitama peab päriselt hädas olijaid

Uudised, Video02.07.2018

Vabaerakonna Pärnu piirkonna juht, kirjanik ja nelja lapse ema Heli Künnapas kogus Pärnu Hansapäevadel allkirju riigikogulaste kuluhüvitiste vähendamise, erakondade riikliku rahastamise kärpimise ja ministrite arvu koomale tõmbamise toetuseks.

Künnapase hinnangul on riik läinud kõikvõimalike tasuta asjade jagamise ja paremale-vasakule kulutamisega selgelt liiale. Viimane rumalus, millega majandusminister Kadri Simson sai hakkama, oli vahetult enne valimisi tasuta ühistranspordi osaline sisseviimine. “Meie elame koos nelja lapsega maal. Meie juurde ei käi ükski buss, pole kunagi käinudki. Meil on peres mitu autot, sest vastasel korral ei pääseks kuidagi kodust välja. Eestis on läinud niimoodi, et aina tahetakse kõigile ja kõike tasuta jagada, aga tegelikult peaks aitama neid, kes on päriselt hädas ja vajavad abi. Praegu võib juhtuda, et tõelised hädalised jäetakse ikka hooletusse, sest meie kõigi maksuraha pihustatakse laiali ka nende vahel, kes ei vaja mingisugust toetust,” on Künnapas veendunud.

Autorihüvitusfondi andmete järgi laenutati Heli Künnapase raamatuid mullu nii usinalt, et ta mahtus eelmise aasta laenutusstatistika järgi kümne kõige rohkem loetud kirjaniku sekka. Künnapas on TOP 10-s kõrvuti Erik Tohvri, Ilmar Tomuski, Aino Perviku, Andrus Kivirähki ja Indrek Harglaga.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.